Rymanów. Autobus wjechał do rowu. Powodem silny podmuch wiatru!

i

Autor: podkarpacka policja Rymanów. Autobus wjechał do rowu. Powodem silny podmuch wiatru!

Wypadek autokaru

Rymanów. Autobus wjechał do rowu. Powodem silny podmuch wiatru!

2022-12-20 13:03

We wtorkowy poranek (20 grudnia 2022) w miejscowości Rymanów na DK 28 autobus wjechał do rowu. Jak przekazuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przyczyną był silny podmuch wiatru. Szczegóły poniżej.

Aktualizacja, godz. 13.00

Jak podaje podkarpacka policja do dramatu doszło na ul. Bieleckiego w Rymanowie. Autobus wjechał do przydrożnego rowu. Z policyjnych ustaleń wynika, że 57-letni kierujący autobusem, jadąc w kierunku Sanoka, na skutek gwałtownego podmuchu wiatru, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi. Autobusem podróżowało łącznie 11 osób. Jeden z pasażerów doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Kierujący był trzeźwy. 

- Apelujemy do wszystkich zmotoryzowanych uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących warunków. Przypominamy również pieszym o konieczności wykazania się odpowiedzialnością podczas przechodzenia przez jezdnię oraz poruszaniu się po oblodzonych chodnikach - apelują mundurowi.

Aktualizacja, godz. 8:50

Jak podaje GDDKiA, utrudnienia potrwają dłużej niż wcześniej zakładano, około 3,5 godziny.

Rymanów. Autobus wjechał do rowu. Powodem silny podmuch wiatru! [20.12.2022]

Do zdarzenia doszło w Rymanowie (województwo podkarpackie) na DK 28 we wtorek (20 grudnia 2022) o godz. 6.05. Jak przekazuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) na pasie w kierunku Miejsca Piastowego doszło do wypadku autobusu.

- W wyniku silnego podmuchu wiatru, autobus wjechał do rowu - przekazuje dyżurny GDDKiA.

Z informacji GDDKiA wynika, że jedna osoba została ranna w wyniku tego zdarzenia.

Wypadek w Rymanowie. Utrudnienia

Na miejscu wprowadzono ruch wahadłowy. Utrudnienia mogą potrwać około 2 godziny.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy  na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl

Cztery samochody zderzyły się w Rzeszowie
Sonda
Braliście kiedyś udział w wypadku samochodowym?