Policjanci ujawnili proceder 11 września. 33-letni mieszkaniec gminy Horyniec Zdrój udostępniał klucze do karty abonenckiej umożliwiające odbiór sygnału telewizyjnego płatnych platform satelitarnych.
Z sygnału korzystało kilkanaście osób. Policjanci zabezpieczyli przerobione dekodery:
- Aktualnie poczynione ustalenia wskazują, że ze świadczonych przez sprawcę „usług” może korzystać około 35 odbiorców, którzy logując się do serwera sharingowego, mają możliwość korzystania z udostępnionego sygnału płatnych telewizji satelitarnych - wyjaśniają policjanci.
Za przestępstwo odpowie zarówno sprawca, jak i osoby korzystające z "usług". To już kolejna tego typu sprawa ujawniona w tym roku. Łącznie ustalono kilkudziesięciu sprawców związanych z nielegalnym udostępnianiem i odbieraniem sygnału płatnych telewizji cyfrowych.
Zobacz też: Duchowni pedofile na interaktywnej mapie? Już niedługo będzie dostępna!
ZOBACZ TO WIDEO: