Rzeszów. Atak na Placu Wolności i w autobusie. 18-latek zatrzymany

2021-11-24 19:55
 Rzeszów. Atak na Placu Wolności i w autobusie. 18-latek zatrzymany
Autor: materiały policji Rzeszów. Atak na Placu Wolności i w autobusie. 18-latek zatrzymany

Zatrzymano 18-latka, który podejrzany jest o dwa rozboje. Na Placu Wolności w Rzeszowie miał bez powodu zaatakować mężczyznę, a następnie kopnąć go w brzuch i ukraść przenośny głośnik. Z kolei w autobusie miejskim miał bez powodu uderzyć pasażera, któremu ukradł telefon. Szczegóły poniżej.

Jak wynika z informacji przekazanych przez policję, 30 października, na Placu Wolności w Rzeszowie do czekającego na przystanku z grupą znajomych mężczyzny, podszedł młody chłopak i bez powodu kopnął go w brzuch, a następnie ukradł należący do niego przenośny głośnik.

Zobacz też: Agresywne psy zaatakowały 15-latkę! Zgroza w Hadlach Kańczuckich

Kilkanaście dni później do rozboju doszło w autobusie.

- Wówczas nieznany młody mężczyzna zaatakował jednego z pasażerów. Uderzył go kilkukrotnie w twarz, po czym zabrał mu telefon. Po kradzieży złapał pokrzywdzonego za kaptur i zadał mu trzy kolejne uderzenia kolanem w twarz - informuje KMP Rzeszów.

Policjanci zostali powiadomieni o tych wydarzeniach i rozpoczęli ustalanie tożsamości chłopaka. W miniony piątek, kryminalni wytypowali podejrzanego i go zatrzymali.

- Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a dalej sprawę poprowadzili funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Zebrany w sprawie materiał dowodowy przesłali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, która prowadziła w tych sprawach śledztwo - informują policjanci.

Podczas przesłuchania 18-latek przyznał się do winy. Prokurator przedstawił mu zarzuty rozboju o charakterze chuligańskim. Zadecydował również o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru.

Polecamy: Rzeszów. Mężczyzna "płynie kraulem" przez przejście dla pieszych. To nagranie to hit

Andrzej Kostyra wspomina ostatnie 30 lat w sporcie: Małysz chował się do szafy, a Beenhakkera wybrał Super Express
Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE