Rzeszów Breakout Days ku pamięci Nalepy już od dziś! W piątek koncert finałowy [PROGRAM]

2019-09-12 16:21 Bartosz Leja
Pomnik Tadeusza Nalepy na ul. 3 Maja w Rzeszowie
Autor: Zorro2212 Pomnik Tadeusza Nalepy na ul. 3 Maja w Rzeszowie

Jeden z najbardziej barwnych i charyzmatycznych rzeszowskich piosenkarzy, Tadeusz Nalepa, niegdyś lider zespołu Breakout, po raz kolejny zostanie upamiętniony w rodzimym Rzeszowie. Dziś rusza kolejna edycja Rzeszów Breakout Days. Czeka nas wiele muzycznych wspomnień i atrakcji.

Breakout Days jest wyjątkowym muzycznym wydarzeniem, stworzonym, aby upamiętnić pochodzącego z Podkarpacia wybitnego muzyka, multiinstrumentalistę, piosenkarza i autora tekstów, Tadeusza Nalepę. W latach 1968-1982 był on liderem zespołu Breakout, który zapisał się w pamięci fanów takimi przebojami jak choćby "Gdybyś kochał, hej", "Kiedy byłem małym chłopcem", czy "Modlitwa". Urodzony w 1943 roku Zgłobniu artysta, odszedł w 2007 roku w Warszawie. Pamięć o nim jednak jest wciąż żywa.

Tegoroczne Rzeszów Breakout Days odbędą się w dniach 12-14 września. Już dziś przedsmakiem do wydarzeń dla większej publiczności będzie koncert w Studiu Koncertowym im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów. Wystąpią w nim m.in. Martyna Jakubowicz, Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska i Magda Piskorczyk oraz zespół Nie-Bo z Robertem Luberą i synem Tadeusza, Piotrem Nalepą. Koncert będzie transmitowany na antenie Radia Rzeszów i radiowej „Trójki”.

Punktem kulminacyjnym całego weekendu będzie piątkowy koncert na rzeszowskim Rynku. 13 września gościem specjalnym Rzeszów Breakout Days będzie Kasia Kowalska, która świętować będzie 25-lecie pracy artystycznej. Pojawią się także wymienieni powyżej artyści.

Po koncercie głównym w Hotelu Bristol odbędzie się klubowy koncert Martyny Jakubowicz, niepowtarzalnej wokalistki, gitarzystki kompozytorki tworzącej muzykę z pogranicza bluesa, rocka i amerykańskiego folku.

W sobotę, 14 września, odbędzie się już tradycyjne spotkanie przy pomniku spacerującego Tadeusza Nalepy na ulicy 3 Maja. Tam wspólnie zostanie odegrany i zaśpiewany jeden z najsłynniejszych utworów Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout, "Kiedy byłem małym chłopcem". Mile widziani są chętni gitarzyści. Ponadto na scenie przy wieży Kościoła Farnego zagrają zespoły May i Sold My Soul. Stamtąd ruszy też spacer po Rzeszowie "śladami Breakoutów".

Program Rzeszów Breakout Days 2019:

- 12 września (czwartek):

 • Polskie Radio Rzeszów, Studio Koncertowe im. Tadeusza Nalepy (ul. Zamkowa 3)
  • godz. 22.00 - koncert nadawany także na żywo na antenie Polskiego Radia Rzeszów oraz Polskiego Radia Trójki (wystąpią m.in. Martyna Jakubowicz, Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska i Magda Piskorczyk oraz zespół Nie-Bo z Robertem Luberą i Piotrem Nalepą)

- 13 września (piątek)

 • Rzeszowski Rynek
  • godz. 19.00 - koncert finałowy: 25-lecie pracy artystycznej Kasi Kowalskiej oraz Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska, Magda Piskorczyk, Robert Lubera i Piotr Nalepa
 • Hotel Bristol (ul. Kopernika 12)
  • godz. 22.00 - koncert Martyny Jakubowicz

- 14 września (sobota)

 • Pomnik Tadeusza Nalepy, ul. 3 Maja
  • godz. 17.00 - „Gramy dla Nalepy” – wspólne odegranie jednej z najbardziej znanych piosenek zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy pt. „Kiedy byłem małym chłopcem”.
  • Mała scena (ul. 3 Maja) – koncert zespołów May i Sold My Soul