Wizualizacja parku przy ul. Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie

i

Autor: Materiały graficzne: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie Wizualizacja parku przy ul. Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie

Rzeszów. Budowa parku przy ul. Bł. Karoliny. Latem rusza kolejny etap

2022-06-25 11:21

Jak zapowiada Urząd Miasta Rzeszowa, latem tego roku rozpocznie się realizacja drugiego etapu budowy parku przy ul. Bł. Karoliny. Utworzona zostanie między innymi ścieżka zdrowia z mostkami i przejściami linowe, domki dla owadów i budki dla ptaków. Szczegóły poniżej.

Park zajmuje ponad 2,5 hektara. Znajduje się na terenie pomiędzy Szkołą Podstawową nr 18, Przedszkolem Publicznym nr 33 oraz Żłobkiem Miejskim „Karolinka” przy ul. Bł. Karoliny w Rzeszowie. Pierwszy etap prac nad parkiem już za nami - zakończyły się latem ubiegłego roku. Powstały wtedy m.in. alejki, oświetlenie, zamontowano urządzenia zabawowe, posadzono drzewa i krzewy.

Zobacz też: Łąki kwietne w Rzeszowie. Czarują kolorami i zapachem [WIDEO]

Jak zapowiada Urząd Miasta Rzeszowa, latem ruszy kolejny etap budowy parku. Przetarg ma zostać ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni.W parku ma powstać klasa terenowa z siedziskami i tablicą, kostki wiedzy o tematyce przyrodniczej, domki dla owadów i jeży oraz budki dla ptaków. Wszystko to z myślą o uczniach z pobliskiej szkoły.

- Utworzona zostanie ścieżka zdrowia z licznymi elementami sprawnościowymi jak równoważnie, mostki i przejścia linowe. Zamontowane zostaną również zestawy zabawowe, sprawnościowe, tyrolka do zjazdów na linie, a na istniejących skarpach umieszczone zostaną zjeżdżalnie. Teren będzie doświetlony a w miejscach wypoczynku ustawione zostaną kolejne ławki i leżaki. Istniejące drzewa zostaną podsadzone licznymi krzewami ozdobnymi i roślinami cebulowymi, które stworzą kolejne piętra roślinne - podaje UM Rzeszów.

Inwestycja ma być gotowa w tym roku.

Łąki kwietne w Rzeszowie
Sonda
Aquapark w Rzeszowie jest potrzebny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE