Rzeszów. 21-latek napadł na aptekę! Zażądał pieniędzy

i

Autor: medpakiety /pixabay.com Rzeszów. 21-latek napadł na aptekę! Zażądał pieniędzy / zdjęcie ilustracyjne

Rzeszów. 21-latek napadł na aptekę! Podszedł do okienka i zażądał pieniędzy

2022-06-24 10:19

Aresztowano 21-latka, który w warunkach recydywy miał napaść na aptekę w centrum Rzeszowa! Po podejściu do okienka miał powiedzieć do farmaceuty, że jest to napad i zażądał od niego pieniędzy. Mężczyzna został zatrzymany. Na wniosek prokuratora, sąd aresztował podejrzanego na 2 miesiące. Szczegóły poniżej.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek (17.06.2022), jednak dziś poinformowała o nim policja. Jak wynika z informacji przekazanych przez mundurowych, do apteki na ul. Żeromskiego w Rzeszowie wszedł młody mężczyzna, który po podejściu do okienka powiedział do farmaceuty, że jest to napad i zażądał od niego pieniędzy! Zimną krew zachowała pracownica sąsiedniego okienka. To ona powiadomiła policję. Mundurowi w rejonie apteki zauważyli mężczyznę, odpowiadającemu rysopisowi podanemu przy zgłoszeniu.

Zobacz też: Awantura na przejściu dla pieszych w Mielcu! "Mam zielone, to jadę". Internauci bezlitośni dla rowerzystów

- Ustalono, że sprawcą jest 21-letni mieszkaniec Tarnowa, który dzień wcześniej wyszedł z zakładu karnego. Mężczyzna po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu. W sobotę został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów Dział ds. Wojskowych. 21-latek usłyszał zarzut zmuszenia do określonego zachowania - informuje KMP Rzeszów.

W związku z tym, że to nie jego pierwsze podobne przestępstwo w ostatnim czasie, 21-latek odpowie przed sądem w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Zobacz również: Tarnobrzeg. Miał prawie 5 promili, jeździł hulajnogą po osiedlu. Wcześniej ją ukradł

Łąki kwietne w Rzeszowie
Sonda
Czy zostaliście kiedyś napadnięci?