Grób Dawida Kosteckiego w Rzeszowie. Odwiedziliśmy mogiłę „Cygana” przed 1 listopada [Zdjęcia]

2021-10-27 11:55
Rzeszów: grób Dawida Kosteckiego [ZDJĘCIA]
Autor: TOMM Ostatnia droga Dawida Kosteckiego miała miejsce w sobotę 24 sierpnia. We wzruszającej uroczystości uczestniczyli najbliżsi, i przyjaciele, oraz fani sportowca.

Kiedy był na szczycie, było wokół niego mnóstwo ludzi. Z pięściarzem fotografowali się włodarze i wyciągali do niego rękę. Potem coraz częściej obracał się w świecie, gdzie królują nielegalne biznesy. Dawid Kostecki miał bardzo kontrowersyjne życie, a jego śmierć wciąż pozostawia wiele pytań. Przed 1 listopada odwiedziliśmy grób sławnego „Cygana”.

Grób Dawida Kosteckiego przed 1 listopada

Śmierć Dawida Kosteckiego (38 l.) wstrząsnęła całą sportową Polską. Chociaż śledztwo w sprawie śmierci pięściarza zostało zamknięte, wiele osób nie wierzy w samobójstwo Cygana, które miał popełnić w warszawskim areszcie  na Białołęce. Kostecki 2 sierpnia 2019 roku miał powiesić się na prześcieradle, leżąc na łóżku.

Kiedy ujawniono ciało boksera,  miało być przykryte więziennym kocem.  Służba Więzienna w oficjalnym komunikacie poinformowała, że były pięściarz popełnił samobójstwo. Na jego szyi znaleziono zaciśnięty sznur z prześcieradła. W taki przebieg wydarzeń nie wierzyła rodzina zmarłego. Wynajęci przez nią pełnomocnicy: mecenas Roman Giertych i mecenas Jacek Dubois domagali się przeprowadzenia ponownej sekcji zwłok. Dlatego też odwołano pierwszy termin pogrzebu. Ten miał się odbyć 10 sierpnia. Prokuratura nie wyraziła zgody na ponowną sekcję, choć wątpliwości w sprawie  jest wiele. Według mec. Giertycha na ciele Kosteckiego znaleziono ślady mogące świadczyć nawet o zabójstwie.

Wzruszające pożegnanie Kosteckiego

Rodzina postanowiła jednak, że nie będzie dłużej czekała z pogrzebem. Ostatnia droga Dawida Kosteckiego miała miejsce w sobotę 24 sierpnia. We wzruszającej uroczystości uczestniczyli najbliżsi, i przyjaciele, oraz fani sportowca. Synowie pięściarza trzymali białe róże. Najstarszy z czwórki osieroconych chłopców podczas uroczystości pogrzebowych trzymał rękawice Cygana.

Dalsza część artykułu poniżej galerii zdjęć:

Kontrowersyjne życie „Cygana”

Tamtego lata Rzeszów pożegnał swoją wschodzącą gwiazdę sportu i zarazem jedną z największych bolączek. To Dawid Kostecki pierwszy powiedział o policjantach zamieszanych w seksbiznes. Na koncie pięściarza przybywało zakazanych czynów i ubywało prawdziwych przyjaciół. Cygan łącznie pięciokrotnie odbywał kary pozbawienia wolności w zakładach karnych, będąc skazany m. in. za handel narkotykami, kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów, czerpaniem korzyści z nierządu, zaś odsiadując kary w tym czasie działał w podkulturze przestępczej wśród osadzonych.

Chociaż życie rzeszowskiego boksera było pełne kontrowersji, ciągle trwała przy nim żona, Edyta. To teraz głównie ona przynosi kwiaty i znicze na mogiłę męża.

Zobacz też: Kontrowersyjne życie, kontrowersyjna śmierć i smutny grób Dawida Kosteckiego [WIDEO, GALERIA]

Sonda
Wybierasz się na cmentarz 1 listopada?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE