Rzeszów. Groził matce, babci i siotrze, że je ZABIJE i spali im dom! 26-latek aresztowany

2020-08-05 16:18 AP
Rzeszów. Groził matce, babci i siotrze, że je ZABIJE i spali im dom! 26-latek aresztowany
Autor: ToNic-Pics / Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie udali się na interwencję, gdzie 26-letni Tomasz T. domagał się od swojej siostry i babci wpuszczenia do domu, groził, że je zabije. Okazało się też, że 2 tygodnie wcześniej groził siostrze i matce.

Policjanci zostali wezwani na interwencję 23 lipca 2020, wtedy Tomasz T. miał domagać się od siostry i babci wpuszczenia go do ich domu, grożąc im przy tym pozbawieniem życia. Przestraszone kobiety wezwały policję. Jak się okazało, to nie była jedyna taka sytuacja.

- W toku postępowania ustalono, że 2 tygodnie wcześniej mężczyzna groził swojej siostrze oraz matce pozbawieniem życia, a także spaleniem domu żądając wydania pieniędzy w kwocie 200 zł oraz lekarstwa nasennego, a kilka dni przed zatrzymaniem dokonał zniszczenia drzwi w mieszkaniu należącym do jego matki. - informuje Wojciech Przybyło prokurator rejonowy dla miasta Rzeszów.

Tomaszowi T. postawiono zarzuty wymuszenia rozbójniczego, kierowania gróźb w celu zmuszenia innych osób do określonego działania oraz zniszczenia mienia.

Zobacz też: Dziewczynkę gwałcił brat i koledzy. Bronili ich mieszkańcy Malawy, jest wyrok [WIDEO, ZDJĘCIA]

- Wszystkie czyny zostały popełnione na szkodę osób najbliższych dla podejrzanego. Tomasz T. nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów. - informuje prokuratura.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 26-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi łączna kara pozbawienia wolności do lat 18.

Czytaj też: DRAMAT nad zalewem w Grodzisku Dolnym. Chłopiec zadławił się, zmarł w szpitalu

Wieś broniła szajki pedofilów, teraz usłyszeli wyroki

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.