Rzeszów. Marihuana w piwnicy bloku. 20-latkowi grozi nawet 10 lat więzienia

2021-10-27 14:15
 Rzeszów. Marihuana w piwnicy bloku. 20-latkowi grozi nawet 10 lat więzienia
Autor: archiwum KMP Rzeszów. Marihuana w piwnicy bloku. 20-latkowi grozi nawet 10 lat więzienia

Policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca pow. dębickiego, który w piwnicy bloku przy ul. Malczewskiego w Rzeszowie przechowywał marihuanę.

W piątek, 22 października policjanci zostali zawiadomieni, że w piwnicy bloku przy ul. Malczewskiego w Rzeszowie mogą być przechowywane narkotyki.

- Z informacji wynikało, że należą one do lokatora, wynajmującego w tym bloku mieszkanie, 20-letniego mieszkańca powiatu dębickiego - informuje KMP Rzeszów.

Policjanci przeszukali piwnicę i znaleźli susz roślinny. Mężczyzny, podejrzewanego o jego posiadanie, nie było w mieszkaniu. Wstępnie badanie suszu wykazało, że jest to marihuana, w ilości 50 g. 20-latka mundurowi zatrzymali w niedzielę wieczorem, kiedy wrócił do mieszkania. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

- Zebrany w sprawie materiał dowodowy funkcjonariusze przekazali do Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszów. Prokurator wszczął w sprawie śledztwo. Przesłuchał podejrzanego i przedstawił mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 20-latka środków zapobiegawczych w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju - przekazuje policja.

Zobacz też: Rzeszów: Ciało znaleziono w zalewie nad Wisłokiem! To zaginiony Mariusz Michalik?

Przerażeni rodzice trzymali 3-latkę na rękach. Była nieprzytomna i traciła oddech
Sonda
Czy marihuana w Polsce powinna być legalna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE