Rzeszów. Od piątku plac Dworcowy zamknięty dla samochodów!

2022-04-29 6:28
 Rzeszów. Od piątku plac Dworcowy zamknięty dla samochodów!
Autor: freestocks-photos/Pixabay.com Rzeszów. Od piątku plac Dworcowy zamknięty dla samochodów!/zdjęcie ilustracyjne

Od dziś (piątek, 29.04.2022) plac Dworcowy w Rzeszowie będzie zamknięty. Powodem jest budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Wartość inwestycji to blisko 74 mln zł! Szczegóły poniżej.

Ważna informacja dla kierowców. Od piątku, 29 kwietnia 2022 plac Dworcowy w Rzeszowie będzie zamknięty dla ruchu samochodu. Oznacza, że rusza zasadnicza część inwestycji. Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne (RCK) ma kosztować około 74 mln zł! Budowa RCK składa się z trzech zadań, a pierwsze z nich to właśnie przebudowa pl. Dworcowego oraz budowa pod nim parkingu podziemnego dla ponad 100 samochodów, miejsc postojowych dla taksówek i rowerów. Parking ma zostać połączony z budynkiem dworca podziemnym przejściem.

Zobacz też: Szukają pracowników do ośrodka turystycznego PKL w Solinie. Kolej gondolowa i ośrodek zostaną otwarte latem

- Druga część inwestycji to przebudowa układu drogowego w rejonie dworca PKP. Obejmie ona ul. Grottgera na odcinku od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego - informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Trzecia część to przebudowa samego budynku dworca.

Co ważne, wykonawca inwestycji, firma Budimex, w piątek (29.04.2022) zamknie pl. Dworcowy. Teren ten wraz z sąsiadującymi z nim działkami zostanie ogrodzony i zamknięty dla samochodów. Jak zapewnił Gernard, zapewnione będzie dojście dla pieszych do budynku dworca. Budowa RCK potrwa do drugiej połowy 2023 roku.

Jan Tomaszewski o transferze Lewandowskiego i reprezentacji
Sonda
Czy w Rzeszowie czujesz się bezpiecznie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE