Rzeszów. Ogród kieszonkowy powstanie na os. Pobitno! Wiadomo, kiedy będzie gotowy

i

Autor: UM Rzeszów Rzeszów. Ogród kieszonkowy powstanie na os. Pobitno! Wiadomo, kiedy będzie gotowy

Rzeszów. Ogród kieszonkowy powstanie na os. Pobitno! Wiadomo, kiedy będzie gotowy

2022-03-17 13:01

Na os. Pobitno w Rzeszowie powstanie ogród kieszonkowy, który zajmie powierzchnię prawie 30 arów. Pierwszy z tegorocznych ogrodów kieszonkowych powstanie przy ul. Kurpiowskiej. Przetarg dla wykonawców zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu. Szczegóły poniżej.

Jak informuje Urząd Miasta Rzeszowa, projekt ogrodu kieszonkowego, który ma powstać na os. Pobitno jest już gotowy. Zarząd Zieleni Miejskiej zaplanował w nim m.in. ustawienie zadaszonej pergoli, urządzeń siłowni plenerowej, ławek i parkletów wypoczynkowych. Te elementy będą otoczone wielokolorowymi rabatami bylinowymi oraz dużymi drzewami.

Zostanie posadzonych 1347 roślin, w tym 38 drzew - m.in grabów pospolitych i klonów pospolitych oraz wiele krzewów, bylin i traw ozdobnych, wśród których znajdą się m.in. hortensje, liliowce, jeżówki czy rozplenice. Teren ogrodu rozświetlą lampy wykorzystujące energię słoneczną.

Zobacz też: Jasło. Ukradł kielich z kościoła! Gdy nie mógł go sprzedać, zrobił coś strasznego

Według informacji, jakie podaje ratusz, przetarg, w którym wybrany zostanie wykonawca tego zadania zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu. Ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej będzie gotowy latem.

Wcześniej, decyzją prezydenta Konrada Fijołka powstały w Rzeszowie dwa ogrody kieszonkowe – w rejonie ulic Króla Augusta i Reymonta oraz Ustrzyckiej i Sanockiej. W tym roku, oprócz tego przy Kurpiowskiej w budżecie zaplanowane są kolejne, które powstaną m.in. przy al. Sikorskiego, w rejonie ulic Starzyńskiego i Brydaka.

Express Biedrzyckiej - Adam Bodnar: Zełenski oczywistym kandydatem do Pokojowej Nagrody Nobla
Sonda
Czy w Rzeszowie mamy wystarczająco dużo zieleni?