RZESZÓW: Pełna sala na premierze „Bożego Ciała”! [FOTO, WIDEO]

2019-10-08 14:20 Weronika Kasza
Pełna sala na premierze „Bożego Ciała” w Rzeszowie
Autor: Weronika Kasza Pełna sala na premierze „Bożego Ciała” w Rzeszowie

Bardzo dobry film, zmusza do myślenia – takie głosy było słychać wczoraj wśród widzów, którzy podczas regionalnej premiery w Rzeszowie obejrzeli najnowszą produkcję Jana Komasy „Boże Ciało”. Ta, opowiada o chłopaku, który po wyjściu z poprawczaka, zaczyna udawać księdza.

Historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach i jak podkreśla reżyser, mogła wydarzyć się wszędzie. Zwłaszcza, że przypadki „przebierania się za księdza” odnotowywane są nie tylko w Polsce, ale również w różnych częściach świata.

Na podkarpacką premierę do rzeszowskiego Kina Zorza, widzowie ściągnęli tłumnie, zwłaszcza, że obecni mieli być na niej także twórcy polskiego kandydata do Oscara. Zarówno reżyser, jak i aktorzy - Bartosz Bielenia, wcielający się w rolę głównego bohatera Daniela oraz Aleksandra Konieczna, która odegrała rolę surowej kościelnej Lidii, chętnie udzielali wywiadów oraz rozmawiali i fotografowali się z fanami.

Część zdjęć do filmu nakręcona została w podkarpackich Jaśliskach. Jak podkreślał Jan Komasa, reżyser filmu, Beskid Niski jest mało znany w polskim kinie, i mało "ograny".  - Nasz scenograf Marek Zawierucha robił tu w Jaśliskach także film „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej. Mamy świetny teren, zapomnijcie o Mazurach. Przyjechaliśmy tutaj i się zakochaliśmy - mówił.

Film powstał w koprodukcji z Canal+ Polska, Walter Film Studio, Les Contes Modernes oraz Podkarpackim Regionalnym Funduszem Filmowym. Decyzją Polskiej Komisji Oscarowej, film "Boże Ciało" został krajowym kandydatem do najważniejszej nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej.

A jeśli chcecie posłuchać dłuższego wywiadu z Janem Komasą, słuchajcie jutro magazynu reporterów Radia Eska Rzeszów między godziną 6.00 a 6.30 rano!