Rzeszów: Remont ścieżki na Lisią Górę na finiszu. Jak wygląda? [ZDJĘCIA]

2019-09-11 11:25 Bartosz Leja
Remont ścieżki na Lisią Górę na finiszu
Autor: Krzysztof Pomorski Remont ścieżki na Lisią Górę na finiszu

Ścieżka pieszo-rowerowa w kierunku Lisiej Góry, której remont zaczął się w czerwcu, jest już na finiszu. Jak aktualnie wygląda trasa przez jeden z najbardziej malowniczych zakątków Rzeszowa?

Już niebawem piesi oraz rowerzyści, czy też osoby korzystające choćby z rolek, podróżujące w kierunku południowej części miasta, a dokładnie Lisiej Góry, będą mogli skorzystać z całkiem nowego odcinka wyasfaltowanej ścieżki.

Prace modernizacyjne, które rozpoczęły się w tym miejscu na początku czerwca, zmierzają ku końcowi. Na trasie została wylana nowa nawierzchnia, ścieżka została wyrównana i poszerzona. Aktualnie w pełni gotowy jest już odcinek od przystani kajakowej do mostku w kierunku Lisiej Góry.

Wzdłuż ścieżki postawione zostały już latarnie i ławki, widoczny jest też krawężnik, który oddzieli "szybszą" trasę przeznaczoną dla rowerzystów od tej dla pieszych.

Spacer, lub rowerowa wycieczka w kierunku jednego z najbardziej malowniczych miejsc Rzeszowa będzie zatem wkrótce mogła być w pełni komfortowa i znacznie bardziej bezpieczna. Koszt całej, prawie dwukilometrowej inwestycji, to około 2 miliony złotych.