Rzeszów. Youtuber skazany. Pobił pijanego mężczyznę na Olszynkach. Zapłaci SPORĄ kwotę

Rzeszów. Youtuber skazany. Pobił pijanego mężczyzne na Olszynkach. Zapłaci SPORĄ kwotę
Autor: OŚRODEK MONITOROWANIA ZACHOWAŃ RASISTOWSKICH I KSENOFOBICZNYCH/Screen z filmu Screen z filmu

Youtuber o pseudonimie Kiszak z Rzeszowa skazany. Chodzi o wydarzenia z 2019 roku, kiedy mężczyzna pobił pijanego mężczyznę na rzeszowskich Olszynkach. Na filmik z pobicia zamieszczony w internecie zareagował wtedy Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Rzeszowie. Ten wymierzył karę w postaci grzywny.

Przypomnijmy - do zdarzenia, o którym mowa doszło w lipcu 2019 roku. Youtuber Mateusz D., znany jako Kiszak najpierw robił sobie żarty z pijanego mężczyzny, a potem... rzucił się na niego z pięściami. Filmik ze zdarzenia trafił do internetu. Sprawą zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Czytaj też: YouTuber z Rzeszowa pobił mężczyznę, inni nagrywali [18+]

Wokół Youtubera wybuchła burza, firma G2A zerwała z nim współpracę, a on sam opublikował przeprosiny. Mimo to, prokuratura rzeszowska wszczęła postępowanie. Sąd Rejonowy w Rzeszowie skazał Kiszczaka na karę grzywny: 5 tys. złotych, a drugie tyle ma Youtuber zapłacić jako zadośćuczynienie dla pokrzywdzonego mężczyzny. Według sądu Youtuber działał "umyślnie, publicznie i bez powodu".

Zobacz też: Rzeszowski YouTuber przeprosił za akt przemocy, biegły zdecyduje o sprawie

Śmiertelny wypadek w kopalni Rudna. Nie żyje górnik
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE