YouTuber z Rzeszowa pobił mężczyznę, inni nagrywali [18+]

2019-07-16 17:42 red / ESKA Info
Pijany mężczyzna przewrócony przez nagrywającą go młodzież
Autor: kalhh / Pixabay Pijany mężczyzna przewrócony przez nagrywającą go młodzież

W sieci coraz głośniej jest o nagraniu wideo z Rzeszowa, na którym młody mężczyzna zaczepia innego pijanego mężczyznę, po czym po krótkiej utarczce słownej uderza go i rzuca nim o ziemię. O sprawie już została zawiadomiona policja.

O tym, że sprawa może nosić znamiona przestępstwa, poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który opublikował fragment filmu, który wcześniej pojawił się w serwisie YouTube. Udostępnił je także serwis Wykop.pl. Widać na nim młodego rzeszowianina, który najpierw zaczepia pijanego mężczyznę siedzącego na ławce. Po krótkiej wymianie zdań, w której celem wyraźnie jest ośmieszenie ledwo stojącego rozmówcy, ten drugi strąca czapkę YouTuberowi.

Jego reakcja jest jednak niewspółmierna. Młody mężczyzna zaczyna wyzywać chwiejącego się nieznajomego, nazywając go "menelem", po czym uderza go, szarpie i popycha. Ten bezwładnie ląduje na chodniku. Wówczas osoby nagrywające całe zdarzenie ze śmiechem kierują kamerę w inną stronę.

Jak poinformował OMZRiK, jego działacze już namierzyli sprawcę całego zamieszania. Co więcej, o zachowaniu pochodzącego z Rzeszowa YouTubera, fundacja poinformowała już policję. "Wszystkie informacje zostały wysłane do policji wraz z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przynajmniej dwóch przestępstw" - czytamy we wpisie Ośrodka na jednym z portali społecznościowych.

To, że policja już wie o sprawie, potwierdził nam rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, nadkomisarz Adam Szeląg. Poinformował nas, że widział opisywany film i mimo, że pokrzywdzony mężczyzna nie zgłosił osobiście sprawy do organów ścigania, to trwa wyjaśnianie okoliczności całego zajścia.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE