Rzucił się z nożem na swojego ojca i brata. Szokujące opinie biegłych. 26-latek uniknie więzienia?

i

Autor: Shutterstock Rzucił się z nożem na swojego ojca i brata. Szokujące opinie biegłych. 26-latek uniknie więzienia?

NAJNOWSZE DONIESIENIA

Rzucił się z nożem na swojego ojca i brata. Szokujące opinie biegłych. 26-latek uniknie więzienia?

2023-01-26 22:41

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się 16 maja ubiegłego roku w jednej z miejscowości na terenie gminy Jedlicze. Policjanci zostali wezwani do rodzinnej awantury. Na miejscu funkcjonariusze zastali dwie ranne osoby: ojca i syna. Obrażenia spowodował starszy z synów. 26-latek jednak najprawdopodobniej nie zostanie skazany na karę więzienia, dlaczego?!

26-latek, który usiłował zabić ojca i brata nie poniesie odpowiedzialności karnej

Syn zaatakował ojca i swojego brata nożem. Funkcjonariusze, którzy pojawili się na miejscu rodzinnej tragedii zastali ich rannych, krwawiących. Kontakt z mężczyznami był utrudniony, tracili świadomość.

26-latek, który dźgał członków swojej rodziny przyszedł do ojca, leżącego na sofie w pokoju na piętrze domu. Z niewiadomych przyczyn zadał mu ciosy w okolicy szyi i ramion, po czym uciekł na parter. Ofiarą agresji ze strony brata stał się również młodszy z synów zaatakowanego wcześniej ojca. 22-latek, zanim stracił przytomność, zdołał jednak wybiec przed dom. Krzyki i wołanie o ratunek usłyszeli sąsiedzi. Napastnik opuścił dom, ale jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez policjantów na terenie Jedlicza.

Dlaczego próbował zabić? Biegli wydali opinie

26-latek użył noża o prawie 10-centymetrowym ostrzu. Ojcu zadał siedem ciosów: w okolice szyi, pleców, potylicy głowy, barku i pachy. Młodszy brat został ugodzony dwukrotnie: w klatkę piersiową po lewej stronie i w udo.

W trakcie przesłuchań zatrzymanego okazało się, że nie był to jedyny raz, gdy młody mężczyzna zachował się agresywnie. Tydzień przed dramatycznym wydarzeniem miał grozić bratu, że go zabije.

Prokuratura miała wątpliwości co do stanu psychicznego podejrzanego. Dlatego w toku postępowania powołała biegłych psychiatrów. Młody mężczyzna został poddany badaniu i obserwacji.

Biegli ocenili, że w chwili popełnienia czynów miał całkowicie zniesioną zdolność ich rozpoznania oraz pokierowania swoim postępowaniem – poinformowała „Krosno Nasze Miasto” Iwona Czerwonka-Rogoś, prokurator rejonowy w Krośnie.

Konsekwencją tej opinii jest wniosek prokuratury o umorzenie postępowania. Mężczyzna najprawdopodobniej trafi do zamkniętego zakładu i zostanie wobec niego zastosowany środek zabezpieczający w postaci leczenia psychiatrycznego

Sonda
Czy kara za usiłowanie zabójstwa powinna być wyższa?