Rzeszów. Śmierć psycholożki w Zakładzie Karnym [ZDJĘCIA]

i

Autor: Beata Olejarka/SUPER EXPRESS

Rzeszów. Zabójstwo psycholożki w Zakładzie Karnym. Konieczna obserwacja psychiatryczna Artura R.

2022-07-06 7:53

Psycholog Służby Więziennej zginęła podczas pełnienia służby w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i z motywacji zasługującej na szczególne potępienie usłyszał Artur R. Biegli nie są jednak w stanie przedstawić jednoznacznej opinii, czy mężczyzna był poczytalny, dlatego zlecono obserwację psychiatryczną.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Prokuraturę Okręgową w Rzeszowie, w związku z zabójstwem psycholożki, do którego doszło w Zakładzie Karnym w Rzeszowie, zebrano do tej pory obszerny materiał dowodowy, w tym przesłuchano kilkudziesięciu świadków. Do prokuratury dotarła też opinia biegłych psychiatrów, psychologa i seksuologa.

- Z treści uzyskanej opinii wynika m. in., iż biegli nie są w stanie - po przeprowadzeniu jednostkowych badań w warunkach ambulatoryjnych - wydać jednoznacznej opinii, dlatego też zgłosili konieczność przeprowadzenia badania stanu zdrowia psychicznego podejrzanego połączonego z jego obserwacją. Wobec powyższego tut. Prokuratura wystąpi do Sądu Okręgowego w Rzeszowie z wnioskiem o wydanie postanowienia w przedmiocie obserwacji psychiatrycznej podejrzanego Artura R. na okres 4 tygodni - informuje Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Kolejne działania prokuratury uzależnione będą od wyników przeprowadzonej obserwacji.

Dalsza część tekstu poniżej galerii zdjęć:

Rzeszów. Zabójstwo w Zakładzie Karnym

Przypomnijmy, że do tej strasznej zbrodni doszło 22 lutego 2022 na terenie Zakładu Karnego w Rzeszowie. Psycholożka więzienna została zaatakowana przez Artura R. (37 l.), któremu udzielała pomocy psychologicznej. Zadał on kobiecie ciosy w okolice ramion, głowy i szyi. Miał zaatakować ją nożyczkami. Funkcjonariuszce udzielono natychmiastowej pomocy, mimo to kobieta zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

Prokurator przedstawił Arturowi R. zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i z motywacji zasługującej na szczególne potępienie, a także zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego i bezprawnego pozbawienia wolności połączonego ze szczególnym udręczeniem. Został uznany za więźnia niebezpiecznego.

Artur R. nie przyznaje się do zabójstwa psycholog z rzeszowskiego więzienia
Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE