Sandomierz: Policjanci łapali się za głowy! Licznik cofnięty o ponad pół miliona kilometrów!

2020-01-19 21:33 BO
COFNIETY LICZNIK
Autor: Beata Olejarka

Zgodnie z obowiązującymi przepisami modyfikacja stanu drogomierza jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności. Od 1 stycznia br. policjanci mają obowiązek sprawdzenia przebiegu auta i wpisywania go do bazy danych. Wczoraj sandomierscy mundurowi zatrzymali pojazd, którego drogomierz wskazywał różnicę kilkuset tysięcy kilometrów względem tego, co zostało wprowadzone przez diagnostę podczas ostatniego przeglądu.

Policjanci ze świętokrzyskiej drogówki łapali się za głowy gdy zatrzymali do kontroli starego busa - Na ul. Kwiatkowskiego w Sandomierzu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego miejscowej komendy zatrzymali do kontroli drogowej busa marki mercedes. Podczas sprawdzenia stanu licznika okazało się, że drogomierz na desce rozdzielczej wskazywał różnicę kilkuset tysięcy kilometrów względem tego, co zostało wprowadzone przez diagnostę podczas przeglądu technicznego wykonanego dwa tygodnie wcześniej. Obecnie wskazania drogomierza świadczą o tym, że przebieg auta to nieco ponad 400 tyś. km, natomiast podczas ostatniego przeglądu odnotowane zostało ponad 970 tysięcy. Kierujący, podczas rozmowy z policjantami oznajmił, iż auto nie jest jego własnością i nie potrafił wytłumaczyć skąd powstała taka różnica- informuje świętokrzyska policja

Zgodnie z art. 306a. KK § 1. Kto zmienia wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 2. Tej samej karze podlega, kto zleca innej osobie wykonanie czynu, o którym mowa w § 1. § 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu określonego w § 1 lub 2, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Masz podobny temat?

Napisz do autora tekstu:

podkarapcie@se.pl