Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów

Autor: KS Developres SkyRes Rzeszów / Facebook Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów z czwartym ligowym zwycięstwem w sezonie!

2019-10-28 14:32

Znakomity początek sezonu w wykonaniu siatkarek Developresu SkyRes Rzeszów. W czasie minionego weekendu podopieczne trenera Stephane'a Antigi nie dały szans zawodniczkom z Bydgoszczy.

Po czterech kolejkach Ligi Siatkówki Kobiet, rzeszowianki mają na swoim koncie komplet trzech zwycięstw. W poprzednich meczach na pokonanym polu zostawiały DPD Legionovię Legionowo (3:1), #VolleyWrocław (0:3) oraz Enea PTPS Piłę (0:3).

Sobotnie spotkanie z klubem Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz miało więc zdecydowanego faworyta. Mecz w rzeszowskiej Hali Podpromie rozpoczął się dla siatkarek pełniących rolę gospodarzy bardzo obiecująco. Świetna postawa w polu zagrywki, a także skuteczna w ofensywie Jelena Blagojević pozwoliła drużynie z Podkarpacia na pewne zwycięstwo 25:20.

Drugi set spotkania w Rzeszowie również układał się po myśli podopiecznych trenera Antigi. Bardzo dobrze w ataki spisała się w tej partii Katarzyna Zaroślińska-Król, która wniosła spore wiano punktowe do dorobku swojego teamu. Developres kontrolował przebieg tej partii w jeszcze większym stopniu niż przebieg pierwszego seta i w pełni zasłużenie wygrał ją 25:18.

Kiedy wydawało się, że wygrana w trzecim secie będzie formalnością, sport pokazał swoje niezwykle emocjonujące oblicze. Początkowo zawodniczki z Rzeszowa uzyskały co prawda sporą przewagę (8:2) nad rywalkami, jednak siatkarki z Bydgoszczy nie zamierzały oddać meczu bez walki. Głównie za sprawą Patrycji Balmas doprowadziły do remisu, a nawet wyszły na prowadzenie. Niemal do samego końca żadnemu z zespołów nie udało się uzyskać większej przewagi. W związku z tym kwestia zwycięstwa musiała się rozstrzygnąć w grze na przewagi. Rzeszowianki już czuły smak triumfu, ponieważ na szali były aż cztery piłki setowe. Dwoiła się i troiła Zaroślińska-Król (która została później MVP spotkania), a także Michaela Mlejnkova. Ostatecznie wykorzystany został piąty meczbol. Punktowy blok zanotowała Zuzanna Efimienko-Młotkowska i Developres SkyRes Rzeszów mógł się cieszyć z czwartej wygranej w ligowym sezonie 2019/2020.

Niepokonane rzeszowianki są liderkami Ligi Siatkówki Kobiet z dorobkiem 12 punktów. Najbliższy ligowy mecz czeka ich już 30 października (środa, godz. 19:00). Nasze reprezentantki zmierzą się na wyjeździe z DPD Legionovię Legionowo.

Developres SkyRes Rzeszów - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:18, 31:29)

Składy:
Developres: Valentin, Zaroślińska-Król, Efimienko-Młotkowska, Witkowska, Mlejnkova, Blagojević, Krzos (libero) oraz Hawryła, Frantti, Grabka, Kaczmar. Trener: Stephane Antiga.
Bank Pocztowy Pałac: Mazurek, Fedusio, Ziółkowska, Vanzurova, Żurowska, Stencel, Jagła (libero) oraz Balmas, Rapacz, Biedziak, Reszelewska (libero). Trener: Adam Grabowski.