Lena (12l.) miała przed sobą całe życie. Dziś jej grób utonął w białych kwiatach [ZDJĘCIA]

2022-04-04 16:18

Do tragedii łamiącej serce doszło w Przysietnicy na Podkarpaciu. Nie żyje 12-letnia Lena. Przed śliczną nastolatką było całe życie. Niestety, postanowiła podjąć najgorszą z możliwych decyzji i je zakończyć. Nastolatka spoczęła na cmentarzu w rodzinnej miejscowości, a na jej grobie pojawiło się morze białych kwiatów. W Przysietnicy nikt nie może uwierzyć w to, co się stało.

Śliczna Lena odebrała sobie życie. Morze białych kwiatów na grobie 12-latki

Do dramatu doszło w Przysietnicy (woj. podkarpackie) 24 marca 2022 roku. Nikt z mieszkańców nie może uwierzyć w to, co się stało. 12-letnia Lena miała przed sobą całe życie, ale postanowiła je zakończyć. Co kierowało nastolatką, że podjęła najgorszą z możliwych decyzję i odebrała sobie życie? Na to pytanie mogłaby odpowiedzieć tylko Lena. Niestety, dziewczynka nie odpowie już na żadne pytania.

Zobacz też: Pijany kierowca zabił rodziców trójki dzieci. Wypadek w Jamnicy złamał serca. Sprawa Grzegorza G. trafiła do sądu

Nastolatka najprawdopodobniej odebrała sobie życie poprzez powieszenie się. Mieszkańcy Przysietnicy nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Wszyscy powtarzają, że to ogromna tragedia, której nie sposób wytłumaczyć. Nastolatkę miał znaleźć jej dziadek w pomieszczeniach gospodarczych znajdujących się domu. Mieszkańcy wsi nie mogą opisać słowami tragedii i zastanawiają się, co musieli czuć bliscy, gdy znaleźli dziecko, w którym nie tli się już żadna iskierka życia. Policja pod nadzorem prokuratury próbuje wyjaśnić, jaki problem przerósł Lenę, że nie chciała o nim nikomu powiedzieć, tylko wybrała najtragiczniejsze rozwiązanie. Służby zbadają, czy może ktoś nakłaniał dziewczynkę do tego najgorszego rozwiązania swoich problemów. - Motywy targnięcia się na życie nie są na razie znane – informował po zdarzeniu Zbigniew Piskozub, prokurator rejonowy w Brzozowie.

Dalsza część artykułu poniżej galerii: Przysietnica. Morze białych kwiatów na grobie 12-letniej Leny

Przysietnica. Koledzy i nauczyciele żegnają Lenkę

Na stronie SP nr 2 w Przysietnicy opublikowano pożegnanie: - "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...". Łącząc się w żałobie i smutku po śmierci Leny (...), składamy wyrazy najgłębszego współczucia Rodzinie i Bliskim - podpisano: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Przysietnicy

Lena spoczęła na cmentarzu w Przysietnicy 30 marca wśród morza kwiatów i oceanu łez.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  •     Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  •     Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  •     Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  •     pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112

Sonda
Czy Twoim zdaniem można uratować życie kogoś, kto chce popełnić samobójstwo?
12-letnia Lena odebrała sobie życie przez powieszenie