Słonne: Brutalne morderstwo 38-latka. 17-letnia Dżesika uznana za poczytalną

2019-12-13 16:09 MK

17-letnia Dżesika może odpowiadać za swoje czyny przed sądem. Dziewczyna współuczestniczyła w brutalnym morderstwie 38-letniego mężczyzny. Biegli, którzy badali nastolatkę pod kątem poczytalności orzekli, że była całkowicie poczytalna.

Przypomnijmy 17-letnia Dżesika oraz jej 17-letni kolega Sebastian w miejscowości Słonne niedaleko Przemyśla zamordowali siekierą 38-letniego mężczyznę. Dziewczyna przyniosła siekierę, a nastolatek zadał sąsiadowi aż 15 ciosów w głowę. W nocy wywieźli zwłoki mężczyzny poza miejscowość i wyrzucili do pobliskiego rowu. Policja szybko zatrzymała nastoletnich zabójców, którzy przyznali się do brutalnego morderstwa.

W piątek dziennik „Fakt” poinformował, że biegli orzekli, iż w trakcie popełniania przestępstwa 17-letnia Dżesika była całkowicie poczytalna oraz może odpowiadać za swoje czyny. Dziewczyna odpowie za współudział w makabrycznym zabójstwie przed sądem. Usłyszała zarzuty podżegania do morderstwa i współudział. Grozi jej do 25 lat więzienia, podobnie jak 17-letniemu Sebastianowi.

Jak informuje "Fakt" 17-latka wcześniej miała problemy z prawem oraz wykazywała cechy osoby zdemoralizowanej. Dziewczyna kiedy uczęszczała do gimnazjum w Rzeszowie zamknęła się w szkolnej toalecie z dwoma starszymi uczniami, z którymi uprawiała seks. O całym zajściu poinformowano sąd rodzinny. Nastolatka miała również nadużywać alkoholu, narkotyków, a także wagarowała.