Straż graniczna w Bieszczadach ma nowych jeźdźców. Będą pracowć z wierzchowcami podczas służby [ZDJĘCIA]

2021-06-15 13:40
Straż graniczna w Bieszczadach ma nowych jeźdźców. Będą pracowć z wierzchowcami podczas służby [ZDJĘCIA]
Autor: BIOSG Straż graniczna w Bieszczadach ma nowych jeźdźców. Będą pracowć z wierzchowcami podczas służby

Pięcioro funkcjonariuszy straży granicznej poznało tajniki jazdy i współpracy z wierzchowcami. Zakończyło się 3-tygodniowe szkolenie, które prowadzili wykwalifikowani instruktorzy jeździectwa - funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG. Korynt, Feniks, Wasal, Aramis, Bachmat, Falcon, Kaprys oraz Pasat to wierzchowce rasy polski koń szlachetny półkrwi. To jedyne konie będące na wyposażeniu polskiej Straży Granicznej.  Ta forma służby w Bieszczadzkim Oddziale SG ma już ponad 20 letnią tradycję.

Pięcioro mundurowych, w tym jedna funkcjonariuszka SG wzięli udział w 3-tygodniowym szkoleniu, gdzie poznali tajniki pracy z wierzchowcami i dołączyli tym samym do kilkudziesięcioosobowej grupy jeźdźców straży granicznej. Strażnicy z placówek w Ustrzykach Górnych i Czarnej Górnej na co dzień ochraniający trudno dostępny, górski odcinek granicy w Bieszczadach. Jak podaje BIOSG, Korynt, Feniks, Wasal, Aramis, Bachmat, Falcon, Kaprys oraz Pasat - wierzchowce rasy polski koń szlachetny półkrwi to jedyne konie będące na wyposażeniu polskiej Straży Granicznej. 

Czytaj też: Pociąg zderzył się z samochodem. Zginęła 23-latka. Tragedia w Brzeźnicy

- Czworonożni funkcjonariusze SG doskonale wpisują się w realia służby na obszarze obejmującym częściowo Bieszczadzki Park Narodowy. Dzięki swoim niezastąpionym cechom nie ingerują w przyrodniczą perłę Polski.Ta forma służby w Bieszczadzkim Oddziale SG ma już ponad 20 letnią tradycję i  nawiązuje do czasów, kiedy w pierwszych dekadach XX wieku granicę ochraniali żołnierze Korpusu Ochrony Pogranicza. - podaje BIOSG.

Bijatyka w bydgoskim autobusie. Poszło o brak maseczki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE