Akcja ratunkowa

Strażacy wyciągnęli malutkiego kotka z rzeki [GALERIA]

2023-06-23 14:01

Druhowie z OSP KSRG Zarzecze zostali wezwani do nietypowej sytuacji. Alarm w jednostce rozbrzmiał po telefonie zaniepokojonych osób, które w zaroślach nad rzeką zauważyły malutkiego kotka, który wpadł do rzeki i nie był sam w stanie się wydostać. Strażacy pośpieszyli z pomocą i uratowali malutkiego futrzaka.

Druhowie z OSP KSRG Zarzecze szczegółowo opisali całą interwencje w swoich mediach społecznościowych. Mały kotek wpadł do rzeki, trzeba było go ratować!  Do zdarzenia doszło w czwartek (22 czerwca 2023) o godz. 20:53 w Zarzeczu. 

-  Tym razem zgłoszenie było dość nietypowe, bo dotyczyło małego kotka, który próbował z rzeki wydrapać się na stromy jej brzeg. Kotka udało się uratować i na razie zabezpieczyła go nasza druhna. Obecnie kotek szuka domu, wiec jeśli ktoś chciałby się nim zaopiekować, prosimy o kontakt - czytamy w komunikacie OSP KSRG Zarzecze.

Malutkiego kotka ktoś najprawdopodobniej porzucił w tym miejscu, albo co gorsza próbował pozbawić życia to niewinne zwierzątko, ale na szczęście został zauważony, a strażacy nie odmawiają pomocy nikomu.  Za pomocą lin do rzeki zeszła jedna ze druhen i wyciągnęła futrzaka. Maluszek został nie tylko uratowany, ale i od razu otoczony miłością przez małych  świadków akcji i opieką przez druhów z wielkimi sercami.   

Pomorskie. Tajemnicza choroba atakuje koty