Stulatka doczekała się gromady wnuków i prawnuków. Piękny jubileusz mieszkanki Chmielowa [GALERIA]

2023-03-01 22:36

Urząd Gminy Nowa Dęba poinformował o jubilatce, która w niedzielę, 26 lutego 2023 roku obchodziła swoje setne urodziny. Solenizantką jest pani Stefania Rakoczy mieszkająca obecnie we wsi Chmielów. Z życzeniami pospieszyli włodarze, a wnuk jubilatki odprawił mszę za babcię

Pani Stefania urodziła się 26 lutego 1923 r. w Wólce Tanewskiej (gmina Ulanów). Ma czwórkę dzieci, szesnastu wnuków, trzydziestu ośmiu prawnuków, a także dwunastu praprawnuków. Od sześciu lat mieszka w Chmielowie. Zacny jubileusz świętowała z licznymi gośćmi. Obchody tej wyjątkowej uroczystości rozpoczęły się w miejscowym kościele parafialnym na niedzielnej Mszy Świętej, którą na tę okoliczność odprawiał ks. Robert Rakoczy – wnuk Jubilatki. W trakcie mszy, w imieniu władz samorządowych życzenia złożył burmistrz Wiesław Ordon, a także radny Stanisław Skimina, w imieniu swoim, sołtysa Jana Kotulskiego i całej społeczności sołeckiej.

Po mszy w miejscowym dworku odbyło się uroczyste spotkanie z Jubliatką. Podczas tej uroczystości pojawili się włodarze, którzy wręczyli stulatce prezenty. Burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, radny Rady Miejskiej Stanisław Skimina, sołtys Chmielowa Jan Kotulski, a także kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Ryszard Rzemień wręczyli Jubilatce list gratulacyjny, kwiaty oraz kosz upominków. Potem  jubilatka przyjmowała życzenia od zgromadzonej rodziny i przyjaciół.

Kontrterroryści ćwiczyli w Bieszczadach