Świąteczne Targi Książki w Millenium Hall. To będzie wielkie święto miłośników literatury

2019-11-09 8:00 Artykuł sponsorowany
Świąteczne Targi Książki w Millenium Hall. To będzie wielkie święto miłośników literatury
Autor: mat. promocyjny Świąteczne Targi Książki w Millenium Hall. To będzie wielkie święto miłośników literatury

Już wkrótce w rzeszowskim centrum kulturalno - handlowym Millenium Hall odbędą się Świąteczne Targi Książki. Wśród zaproszonych twórców i pisarzy są m.in. Katarzyna Bonda, Jakub Ćwiek i Karolina Korwin-Piotrowska.

To jedno z najważniejszych wydarzeń czytelniczych w regionie. Już 22 i 23 listopada odbędzie się trzecia edycja Świątecznych Targów Książki. W tym roku do Millenium Hall ponownie przyjadą najciekawsze oficyny wydawnicze i księgarskie z całej Polski. Jak zapewniają organizatorzy, uczestnicy targów będą mogli zapoznać się z ofertą wydawniczą, dowiedzieć się o nowościach książkowych, uzupełnić lub powiększyć swoją kolekcję, czy po prostu kupić książkę na świąteczny prezent.

Podczas dwóch dni targów, w Klubie LUKR odbędą się wyjątkowe spotkania z pisarzami. Organizatorzy zaprosili twórców, którzy piszą o rzeczach ważnych, nie boją się podejmowania trudnych tematów, są laureatami prestiżowych nagród, świetnie gotują i mają wielu oddanych czytelników.

Świąteczne Targi Książki rozpoczną się od spotkań dedykowanych głównie dzieciom. „Wiewiórczy z@kątek”, Adama Studzińskiego to opowieść o mediach społecznościowych. O tym, jak dzięki nim można zmieniać świat na lepszy, ale i o tym, jak poprzez nieumiejętne korzystanie z nich można wpaść w poważne kłopoty.

Potocki
Autor: mat. promocyjny Podczas dwóch dni targów, w Klubie LUKR odbędą się wyjątkowe spotkania z pisarzami

Z kolei Andrzej Potocki i Suren Vardanian przedstawią „Opowieści o dawnym Rzeszowie dla dzieci”. Jest to jedyna w swoim rodzaju, przepięknie ilustrowana książka skierowana do najmłodszych mieszkańców Rzeszowa. Dwadzieścia cztery niezwykle ciekawe opowieści o tym jaki był dawny Rzeszów, kto nim władał i jak się w nim żyło.

Anastazja
Autor: mat. promocyjny Podobno siostra Anastazja swój pierwszy w pełni samodzielny posiłek przygotowała dopiero, gdy miała 17 lat.

Do Rzeszowa przyjedzie również okrzyknięta „Pierwszą Kucharką Rzeczpospolitej”, siostra Anastazja ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. Napisała kilkanaście książek, które sprzedały się w ilości ponad 4 milionów egzemplarzy!

Spotkamy się też z Jakubem Ćwiekiem, który opowie o fantastyce, popkulturze i oszustach. Jakub Ćwiek poza pisaniem książek jest stand-uperem i scenarzystą. Debiutował zbiorem opowiadań „Kłamca”, który doczekał się pięciu kolejnych tomów i multimedialnego uniwersum.

Katarzyna Bonda
Autor: mat. promocyjny Katarzyna Bonda pojawi się w Rzeszowie na Świątecznych Targach Książki

Do Rzeszowa przyjedzie również „królowa polskiego kryminału”. Katarzyna Bonda powraca z nowym kryminałem. „Miłość leczy rany” jest opartą na faktach powieścią, którą autorka rozpocznie nową serię.

Podczas Świątecznych Targów Książki zobaczymy wielu utalentowanych i rozpoznawalnych twórców m.in. Vincent V. Severski, Karolina Korwin-Piotrowska, Janusz Leon Wiśniewski, Łukasz Orbitowski i scenarzysta CD Projekt RED Jakub Szamałek.

Świąteczne Targi Książki w Millenium Hall. To będzie wielkie święto miłośników książek
Autor: mat. promocyjny Świąteczne Targi Książki w Millenium Hall. To będzie wielkie święto miłośników książek

W trakcie targów, pod hasłem „Mnożymy Dobro” odbędzie się zbiórka książek dla młodzieży w wieku 12-19 lat z Domu Dziecka w Dynowie, w zamian za które podopieczni własnoręcznie wykonają zakładki dla ofiarujących. Zachęcamy do dzielenia się. Lektury i książki młodzieżowe będzie można przynosić do punktu INFO Millenium Hall.

Więcej informacji na oficjalnym fanpage'u Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie

Pełna lista oficyn wydawniczych i księgarskich, które pojawią się podczas Świątecznych Targów Książki w Rzeszowie: Agora, BOSZ, Bratni ZEW, Czarne, Debit Sp.z.o.o, DREAMS, Edgard, Jaguar, Jedność, Księgarnia PWN – Biblioteka Uniwersytetu Rzeszowskiego, Księgarnia Tak Czytam Rzeszów, Księgarnie Nova, Libra, Lingea, Marginesy, Nasza Księgarnia, Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej, Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu, Poznańskie, Replika, Sonia Draga SP.z.o.o, SQN, Videograf, WAM, Widnokrąg, Wielka Litera, Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, ZNAK reprezentowany przez Księgarnię Autorską, Związek Literatów Polskich, oddział Rzeszów, Zysk.

ŚWIĄTECZNE TARGI KSIĄŻKI – SPOTKANIA AUTORSKIE W KLUBIE LUKR

22.11-23.11.2019

22.11 – Piątek

11:00 – Adam Studziński

12:00 – Andrzej Potocki, Suren Vardanian – prowadzenie Grażyna Bochenek

13:00 – ks. Andrzej Augustyński – prowadzenie Jan Maria Rokita

14:00 – Oryginalny pomysł na fabułę. Odważ się pisać #1: Natalia Sońska, Karolina Wilczyńska, Joanna Jax – prowadzenie Aneta Gieroń

15:00 – Łukasz Łagożny – prowadzenie Justyna Bieniek

16:00 – kpt. Tadeusz Wrona – prowadzenie Lesław Żurek

17:00 – siostra Anastazja – prowadzenie Maria Kornaga

18:00 – Katarzyna Dowbor – prowadzenie Beata Terczyńska, Agnieszka Przystaś

19:00 – Jakub Szamałek – prowadzenie Bernadeta Szczypta

23.11 – Sobota

11:00 – Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk – prowadzenie Grażyna Bochenek

12:00 – Jakub Ćwiek – prowadzenie Janusz Jaracz

13:00 – Karolina Korwin Piotrowska, Grzegorz Kramer – prowadzenie Adam Głaczyński

14:00 – Janusz L. Wiśniewski – prowadzenie Bernadeta Szczypta

15:00 – Katarzyna Bonda – prowadzenie Adam Głaczyński

16:00 – Vincent V. Severski – prowadzenie Adam Głaczyński

17:00 – Oryginalny pomysł na fabułę. Odważ się pisać #2: Ewa Kassala, Magda Skubisz – prowadzenie Aneta Gieroń

18:00 – Łukasz Orbitowski – prowadzenie Jarek Szubrycht

19:00 – Tomasz Michałowski, Kamil Sipowicz, wiersze czyta Robert Gonera – prowadzenie Adam Bienias

Artykuł sponsorowany