Święto Paniagi 2021 w Rzeszowie. Odbędzie się wirtualny jarmark

Święto Paniagi 2021 w Rzeszowie. Odbędzie się wirualny jarmark
Autor: materiały prasowe Święto Paniagi 2021 w Rzeszowie. Odbędzie się wirualny jarmark

Święto Paniagi to już tradycja w Rzeszowie, niestety w związku z pandemią koronawirusa to będzie kolejny rok, kiedy nie będziemy mogli zgromadzić się wszyscy na naszej ulubionej ulicy. Wymyślono jednak alternatywę. Główną atrakcją będzie Wirtualny Jarmark Paniagi. Ulica 3 Maja to najstarszy trakt miejski w Rzeszowie. Dawna Pańska (w gwarze rzeszowian Paniaga) od 2003 roku podczas weekendu majowego obchodzi swoje święto.

Rzeszów: Święto Paniagi 2021

Co roku w dniu 3 maja dawna Paniaga staje się miejscem wydarzeń kulturalnych – koncertów, performance’ów, pokazów, spektakli. Rzeszowianie gromadzili się, by świętować wspólnie. Święto Paniagi 2021 w związku z obostrzeniami zmieni swój kształt i przeniesie się do świata wirtualnego. Główną atrakcją jest Wirtualny Jarmark Paniagi, który można znaleźć pod adresempaniaga.estrada.rzeszow.pl. Na Jarmarku będzie czekało ponad 30 wystawców z lokalnymi produktami spożywczymi i rękodziełem. Będzie można znaleźć tu między innymi ręcznie wykonywane dekoracje, biżuterię, zabawki, kosmetyki czy odzież. Wybór produktów jest ogromny, a wszystkie oferowane towary są nietuzinkowe. Jarmark będzie uruchomiony 3 maja.

W Święto Paniagi 2021 włączyły się też I Liceum Ogólnokształcące i Muzeum Dobranocek. Szkoła zaprasza rzeszowian na wirtualny spacer po swoich murach. Ten można odbyć klikając  TUTAJ.

Zobacz też: Wybory na prezydenta Rzeszowa. Czy kandydaci chcą zburzyć Pomnik Czynu Rewolucyjnego?

Z kolei na stronie www.muzeumdobranocek.pl, kanale YT i profilu FB Muzeum będzie można znaleźć film o niecodziennych eksponatach w zbiorach Muzeum Dobranocek, prezentację dobranockowych przeźroczy z komentarzem lektora (zupełnie jak  w starym domowym kinie rodem z PRL-u, ale w nowej wirtualnej odsłonie), podcast zatytułowany „Dwadzieścia cztery klatki na sekundę… czyli krótka historia animacji” i zagłosować w ankiecie na dobranockowy eksponat miesiąca.

Super Raport 22.04 (Goście: Bolesław Piecha - PiS, Tomasz Trela - Nowa Lewica), Sedno Sprawy: Agnieszka Pomaska
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE