Szalał ciągnikiem po pijaku! To, co wyrabiał nie mieści się w głowie

i

Autor: KPP Nisko Szalał ciągnikiem po pijaku! To, co wyrabiał nie mieści się w głowie

Miał 2,5 promila

Szalał ciągnikiem po pijaku! To, co wyrabiał nie mieści się w głowie

2023-03-28 14:17

Pijacki rajd 36-latka na terenie gminu Ulanów wywołał grozę wśród mieszkańców. Mężczyzna prowadził ciągnik rolniczy po alkoholu i nie przejmował się zupełnie tym, że jeździ po podwórkach sąsiednich poseji. Okazało się, że pojazd jest niezarejestrowany, a jego kierowca nie posiada prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło w piątek (24 marca 2023) po godz. 19.00 na terenie gminy Ulanów. 36-latek jeździł po okolicy ciągnikiem, zupełnie lekceważąc przepisy ruchu drogowego. Na miejsce wezwano policję. Świadkowie zdarzenia powiedzieli mundurowym, że mężczyzna zachowywał się agresywnie i jeździł ciągnikiem rolniczym po podwórkach sąsiednich posesji.

- Widząc policjantów, kierujący ciągnikiem zatrzymał się. Podczas legitymowania, funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało, że 36-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a sam ciągnik nie jest zarejestrowany oraz nie posiada żadnych oznaczeń. W ciągniku znajdowała się skrzynka z pustymi butelkami po piwie - przekazuje KPP Nisko.

Policjanci zatrzymali 36-letniego kierowcę ciągnika, a pojazd którym kierował został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Za nieodpowiedzialne zachowanie 36-latek odpowie teraz przed sądem.

Targi aranżacji wnętrz w Jasionce
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?