Koronawirus w Opolskiem: Aktualne dane, pełna lista chorych

i

Autor: FotoshopTofs/pixabay.com

Szpital w Strzyżowie potrzebuje POMOCY! Potrzebne pieniądze do walki z koronawirusem!

2020-03-24 9:20

Na portalu zrzutka.pl pojawił się apel z prośbą o pomoc dla Szpitala Powiatowego w Strzyżowie. Pieniądze są potrzebne na wyposażenie personelu medycznego w ubrania ochronne w związku z koronawirusem.

Szpital w Strzyżowie potrzebuje pomocy. Na portalu zrzutka.pl zbierana jest kwota w wysokości 22000 zł. Na co pieniądze mają być przeznaczone? Wszystko jest dokładnie wyliczone:

  • fartuchy 500szt
  • kombinezony ochrony biologicznej 100szt
  • rękawiczki jednorazowe 10000szt
  • maseczki 3000szt.

- W obliczu nieszczęścia zawsze liczymy na personel medyczny w Szpitalu. Dziś personel szpitala w Strzyżowie liczy na NAS!! (...) Liczy się każda złotówka dlatego powiadomcie przyjaciół i znajomych, Udostępniajcie na swoich tablicach i grupach. - czytamy.

Internauci nie pozostali głusi na apel. Uzbierano już kwotę 14 846 zł! Jak weprzeć szpital? Wejdź na: zrzutka na wyposażenie szpitala w Strzyżowie.

Na terenie naszego województwa od nadzorem pozostaje 6877 osób, a 7365 są poddane kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 55 osób. W laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1237 testów. Na Podkarpaciu potwierdzono 30 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. jedna osoba zmarła.

 

Jak dzieci spędzają kwarantannę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE