Tajemnicze zjawisko nad Rzeszowem. Uchwyciła to kamera. O co chodzi? [WIDEO]

2021-01-20 14:31 ap
Tajemnicze zjawisko nad Rzeszowem. Niebo rozbłysło nad miastem! O co chodzi?
Autor: jplenio/Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Tajemnicze zjawisko w Rzeszowie. Jasny obiekt pojawił się w nocy i rozświetlił niebo nad miastem. Czym był ten dziwny błysk? Nie, wcale nie chodzi tu o ufo. Jak się okazuje to bolid. Nie taki, jak w formule I a spadający meteor. Wideo, jakie udało się nagrać robi wrażenie!

Tajemniczy rozbłysk nad Rzeszowem. Co to za zjawisko?

Co rozbłysło nad niebem w Rzeszowie? Wideo, na którym widać tajemniczy rozbłysk  zostało nagrane w nocy 18/19 stycznia o godzinie 01.59. Wideo opublikował Karol Wójcicki, znany popularyzator astronomii, który prowadzi profil "Z głową w gwiazdach". Wójcicki opublikował film, który otrzymał od internauty. Na filmie widać bolid spadający nad miastem. Kamera  uchwyciła obiekt na osiedlu Baranówka. Wygląda genialnie!

Rozbłysk nad Rzeszowem. Czym jest bolid?

Czym jest ten cały "bolid"? Jak tłumaczy Karol Wójcicki, to meteor którego jasność przekracza umowną granicę -4 mag. Co oznacza, że jest bardzo jasny! Stąd efekt rozbłysku na niebie. Udało wam się zobaczyć spadający bolid? Jeśli nie, polecamy wideo opublikowane na profilu "Z głową w gwiazdach":

Super Raport 20.01 (Goście: Sebastian Kaleta – wiceminister sprawiedliwości, Solidarna Polska oraz Igor Tuleya – sędzia)