Tarnobrzeg. Fałszywy wolontariusz zbierał datki na chore dziecko. Udawał, że jest pracownikiem fundacji

i

Autor: podkarpacka policja Tarnobrzeg. Fałszywy wolontariusz zbierał datki na chore dziecko. Udawał, że jest pracownikiem fundacji

Wyłudzał pieniądze

Tarnobrzeg. Fałszywy wolontariusz zbierał datki na chore dziecko. Udawał, że jest pracownikiem fundacji

2022-10-12 10:24

Fałszywy "wolontariusz" zbierał pieniądze na chore dziecko, podając się za pracownika fundacji. Wyłudzał datki przy jednym z marketów spożywczych. Okazało się, że do Tarnobrzega przyjechał autem, pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

W Tarnobrzegu pod jednym z marketów spożywczych, wolontariusz zbierał do puszki datki na rzecz chorego dziecka. Pracownika sklepu zaniepokoił fakt, że zafoliowany identyfikator, jaki przedstawił wolontariusz przedstawiał nazwę fundacji, która nie informowała przedstawicieli marketu o prowadzonej zbiórce, tym samym nie uzyskała zgody na charytatywne przedsięwzięcie.

- Na miejsce udali się funkcjonariusze służby kryminalnej, którzy podjęli krótką obserwację mężczyzny. W tym czasie do kwestującego podeszły dwie osoby, które przekazały mężczyźnie pieniądze. Policjanci wylegitymowali wolontariusza. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Mężczyzna był notowany w przeszłości za popełnione inne przestępstwa. Policjanci zatrzymali 43-latka - informuje KMP Tarnobrzeg.

Mundurowi ustalili, że mężczyzna podawał się za pracownika fundacji.

- W toku dalszych czynności ustalono, że 43-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2023 roku. Podczas przeszukania, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli paszport u 43-latka należący do innej osoby, mieszkańca Lublina, który przywłaszczył - podaje policja.

Mężczyzna usłyszał 4 zarzuty popełnienia przestępstw. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz środek zapobiegawczy w postaci informowania Policję o zamierzonym wyjeździe z miejsca pobytu.

- Policjanci ostrzegają, przed oszustami, którzy stosują różne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Sprawdzajmy i weryfikujmy organizację na którą chcemy wpłacić pieniądze i nie dajmy się oszukać - apelują mundurowi.

Tak powstają mosty Chrobrego we Wrocławiu
Sonda
Czy byłeś kiedyś wolontariuszem?