Tarnobrzeg. Stalkował byłą żonę. Miał nachodzić, grozić, wydzwaniać. Teraz grozi mu 5 lat więzienia

Tarnobrzeg. Stalkował byłą żonę. Miał nachodzić, grozić, wydzwaniać. Teraz grozi mu 5 lat więzienia
Autor: Goumbik/Pixabay.com Tarnobrzeg. Stalkował byłą żonę. Miał nachodzić, grozić, wydzwaniać. Teraz grozi mu 5 lat więzienia / zdjecie ilustracyjne

Mieszkaniec Tarnobrzega wysyłał wiadomości tekstowe do byłej żony, miał używać w stosunku do niej wulgarnych słów, obrażać ją, a nawet nachodził ją w miejscu pracy i wszczynał awantury. Policjanci zatrzymali stalkera i przedstawili mu zarzuty uporczywego nękania i kierowania gróźb wobec byłej partnerki. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tarnobrzeg. Stalkował byłą żonę

53-letni mieszkaniec Tarnobrzega od czerwca ubiegłego roku miał wysyłać za pośrednictwem komunikatora obraźliwe wiadomości tekstowe do byłej żony. Mężczyzna zraniony odejściem kobiety, wielokrotnie do niej dzwonił i znieważał, nachodził w miejscu pracy, gdzie wszczynał awantury, poniżał ją, a nawet groził pozbawieniem życia.

- Pokrzywdzona prosiła mężczyznę żeby przestał, jednak 53-latek dalej ją nękał. Swoją agresję kierował również wobec nieletniej córki. Kobieta o całym zdarzeniu powiadomiła policjantów. Śledczy pierwsze czynności przeprowadzili jeszcze w czerwcu 2020 roku. Wówczas decyzją prokuratora, 53-letni mężczyzna został objęty policyjnym dozorem, miał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią w jakiejkolwiek formie. Stalker nie stosował się jednak do nałożonych na niego środków. Cały czas nachodził byłą żonę, dzwonił do niej, wysyłał obraźliwe sms-y, a nawet groził. - informuje podkarpacka policja.

Policjanci w tej sprawie zebrali kolejny materiał dowodowy. Przedstawili mężczyźnie zarzut przestępstwa związanego z groźbami karalnymi i stalkingiem. Na podstawie materiału dowodowego prokurator złożył wniosek o tymczasowy areszt dla 53-latka. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przebrał się za policjanta i terroryzował okolice z bronią w ręku
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE