To Google Doodle doprowadzi antyszczepionkowców do dzikiej furii

i

Autor: Google Doodle, 17.02.2022 To Google Doodle doprowadzi antyszczepionkowców do dzikiej furii

To Google Doodle doprowadzi antyszczepionkowców do dzikiej furii

2022-02-17 8:53

Google Doodle, 17 lutego 2022. Dzisiaj najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa świętuje urodziny wynalazcy szczepionki przeciwko ospie wietrznej! Chodzi o doktora Michiaki Takahashi, japońskiego wirusologa. Dzisiejsze Google Doodle zostało zilustrowane przez artystę z Tokio, Tatsuro Kiuchi. Szczegóły poniżej.

Google Doodle, 17 lutego 2022. Dzisiejsze Google Doodle może doprowadzić do furii antyszczepionkowców. Dlaczego? Najpopularniejsza wyszukiwarka świętuje w czwartek, 17 lutego urodziny wynalazcy szczepionki przeciwko ospie wietrznej! Na grafice, którą zaprojektował artysta z Tokio, Tatsuro Kiuchi widać dzieci, w tym jedno z charakterystycznymi czerwonymi kropkami. Jest też lekarz, badający dziecko i analizujący coś w laboratorium Chodzi o o doktora Michiaki Takahashi, japońskiego wirusologa.

Michiaki Takahashi. Kim był?

Michiaki Takahashi to lekarz, którego urodziny świętuje dziś (17 lutego, 2022) Google Doodle. Wybitny wirusolog obchodzi 94. urodziny. Dr Michiaki Takahashi urodził się w japońskiej Osace w 1928 roku. Japoński lekarz to postać, obok której nie można przejść obojętnie - zawdzięczamy mu wiele! Odegrał znaczną rolą w naukach medycznych. Michiaki Takahashi opracował, jako pierwszy na świecie, szczepionkę przeciwko ospie wietrznej na początku 1974 roku. Szczepionka przeszła badania i okazała się niezwykle skuteczna! Została nazwana „Oka”, zaakceptowała ją Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Szczepionka Michiaki Takahashi jest stosowana na całym świecie. 

Czym grozi nieszczepienie dziecka szczepionką MMR (odra, świnka, różyczka)?
Sonda
Czy zaszczepisz się czwartą i piątą dawką szczepionki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE