To koniec dostaw za darmo w popularnym serwisie zakupowym

i

Autor: pexels.com

Zakupy

To koniec dostaw za darmo w popularnym serwisie zakupowym. Sprawdź, czego dotyczą

2023-03-24 10:13

To ważna informacja dla wszystkich użytkowników serwisu Allegro. W serwisie szykują się spore zmiany. Część z nich zacznie obowiązywać już od 11 kwietnia, a to oznacza, że wielu z nas będzie musiało zmienić swoje przyzwyczajenia.

Spore zmiany w serwisie Allegro

Serwis Allegro przekazał swoim użytkownikom ważną wiadomość. Siedem elementów dotyczących funkcjonowania platformy internetowej zostanie objętych zmianami. Część z nich dotyczy tylko wybranych grup, ale są też takie, które dotkną każdego. Co konkretnie się zmieni i z jakimi nowościami musimy się liczyć? Allegro wprowadza zmiany w kwestii wystawiania opinii i komentarzy. Do tej pory, możliwość ocenienia sprzedających mieli wyłącznie kupujący, którzy w pełni aktywowali swoje konto. Możliwość edycji lub usunięcia opinii była możliwa przez 90 dni od daty zakupu. Od 11 kwietnia opinię będzie mógł wystawić każdy użytkownik, bez względu na to, czy korzysta z w pełni aktywowanego konta. Kolejna zmiana zakłada możliwość usunięcia oceny, nawet po upłynięciu 90 dni. Konieczny będzie jednak kontakt z obsługą Allegro.

To jednak nie wszystkie nowości, jakie szykuje dla swoich użytkowników Allegro. Kolejna opcja, która dotknięta zostanie zmianami, to współdzielenie konta z małżonkiem. Aktualne regulacje umożliwiają korzystanie z tej opcji, jeśli zostaną podane jego dane i wyrazi on zgodę na wspólne korzystanie z profilu. Jak będzie to wyglądało po zmianach? Wspomniana możliwość zostanie całkowicie zlikwidowana. Oznacza to, że z jednego konta będzie mógł korzystać tylko jeden użytkownik. Tłumaczone jest to względami bezpieczeństwa i ochroną danych osobowych. W ten sam dzień do przeszłości przejdzie także opcja rezerwowania produktów na Allegro Lokalnie.

Koniec ze zbiórkami i darmowymi dostawami 

Zmiany dotyczyć będą także zakładki „Obserwowane”. Nie zniknie ona całkowicie, zostanie zmieniona tylko jej nazwa. Od 11 kwietnia użytkownicy będą mogli dodawać interesujące ich oferty do zakładki „Ulubione”. Ostatnie zmiany zapowiadane na kwiecień dotyczą usługi Allegro Smart. Nie będzie już możliwości korzystania z bezpłatnej dostawy przy robieniu zakupów produktów z kategorii „leki weterynaryjne”.

Ostatnia zmiana wejdzie w życie nieco później, bo dopiero w czerwcu, a dotyczyć będzie zbiórek na Allegro Lokalnie. Nowe zbiórki będzie można utworzyć wyłącznie do 31 maja. Później korzystanie z tej opcji będzie już niemożliwe. Zebrane pieniądze nadal można wypłacać na indywidualny rachunek organizatora.

ZOBACZ: Na Podkarpaciu powstaje nowa galeria handlowa. Tak ma wyglądać!

Zakupy w niemieckich sklepach
Źródło: To koniec dostaw za darmo w popularnym serwisie zakupowym. Sprawdź, czego dotyczą