Straszna śmierć

Tragiczny pożar mieszkania w Kolbuszowej. Zginął 38-letni mężczyzna

2023-03-23 18:05

Koszmar rozegrał się po południu 23 marca w bloku w Kolbuszowej. W jednym z mieszkań na czwartym piętrze doszło do pożaru, który okazał się tragiczny w skutkach. Zginął 38-letni mężczyzna. Jak podaje straż pożarna, przyczyny pojawienia się ognia w mieszkaniu nie są znane. Szczegółowe okoliczności tragedii będzie wyjaśniała policja pod nadzorem prokuratora.

Pożar w Kolbuszowej. Nie żuje 38-latek

Strażacy dostali informacje o pożarze przy ul. ks. Ludwika Ruczki w Kolbuszowej w czwartek (23 marca) przed godz. 14. Jak przekazał bryg. Marcin Betleja, rzecznik podkarpackich strażaków, na miejsce zostało wysłanych dziewięć zastępów straży pożarnej. "Okazało się, że płonie jedno z mieszkań na czwartym piętrze bloku wielorodzinnego" - poinformował strażak.

Strażacy pomogli ewakuować cześć mieszkańców bloku, a jednej osobie udzielili pomocy przedmedycznej. Niestety, pożar okazał się niezwykle tragiczny w skutkach. "W pożarze zginął 38-latek" - przekazał bryg. Marcin Betleja. Jak zaznaczył strażak, przyczyny pojawienia się ognia nie są znane. Szczegółowe okoliczności tragedii będzie wyjaśniała policja pod nadzorem prokuratora.

Dzięki uprzejmości portalu kolbuszowalokalnie.pl poniżej publikujemy zdjęcia z pożaru.

Podkarpaccy strażacy mają pełne ręce pracy

W tym roku podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do 479 pożarów w domach i mieszkaniach. Osiem osób zginęło, a ponad 20 trafiło do szpitali.

"Najczęstszymi przyczynami pożarów w domach i mieszkaniach jest jego zaprószenie i nieprawidłowe posługiwanie się otwartym ogniem, a także niesprawne urządzenia grzewcze" – powiedział bryg. Marcin Betleja.

Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?