Pożar mieszkania w Stalowej Woli. Mężczyzna ratował się, skacząc z balkonu [WIDEO, GALERIA]

2022-11-18 15:05

W nocy z czwartku na piątek (17/18.11.2022) jedno z mieszkań w Stalowej Woli stanęło ogniu. Strażacy ewakuowali 35 osób. Jeden z mężczyzn skoczył z balkonu, aby się ratować. Na szczęście obyło się bez ofiar, jednak całe mieszkanie spłonęło. W akcji gaśniczej uczestniczyło 9 zastępów straży pożarnej.

W Stalowej Woli w nocy (17/18 listopada 2022) doszło do pożaru mieszkania

-Informacje o pożarze w bloku wielorodzinnymi Stalowej Woli otrzymaliśmy dzisiaj tuż po północy. W momencie, gdy na miejsce przyjechali strażacy, ogniem objęte było całe mieszkanie na drugim piętrze pięciokondygnacyjnego bloku. Przez okna wydobywały się płomienie - przekazuje  bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Ewakuowano w sumie 35 osób. Gdy strażacy dotarli na miejsce, w płonącym mieszkaniu znajdował się mężczyzna. 

- Z mieszkania udało się uciec dwóm osobom, które poinformowały strażaków, że w płonącym lokalu znajduje się jeszcze mężczyzna. Strażacy natychmiast weszli do płonącego mieszkania i równocześnie z gaszeniem ognia przeszukali je. Mężczyźnie udało się wyskoczyć z płonącego mieszkania na balkon piętro niżej, co najprawdopodobniej uratowało mu życie. Ze względu na ogromne zadymienie z klatki w której płonęło mieszkanie ewakuowano 35 lokatorów - przekazuje bryg. Betleja.

Do szpitali na badania i obserwację trafiły 4 osoby, wśród nich mężczyzna, który uciekł z płonącego mieszkania. W akcji gaśniczej brało udział 9 zastępów straży pożarnej, 28 strażaków. Przyczyny powstania pożaru nie są na ten moment znane.

Od 1 października podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do blisko 170 pożarów w domach i mieszkaniach. 15 osób zostało rannych, na szczęście nikt nie zginął. Najczęstszymi przyczynami pojawienia się ognia w domu jest nieostrożność w rozpalaniu ognia w kotłach, piecach, zaprószenie ognia, uszkodzone i zabrudzone sadzami kominy.

Pożar mieszkania w Stalowej Woli
Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?