Tragiczny wypadek w Mielcu. Zginęła piesza

i

Autor: podkarpacka policja/zdjęcie ilustracyjne Tragiczny wypadek w Mielcu. Zginęła piesza

Dramat na drodze

Tragiczny wypadek w Mielcu. Zginęła piesza

2022-10-04 7:45

Do dramatu doszło w Mielcu przy ulicy Sienkiewicza. W wypadku zginęła 77-letnia kobieta, potrącona przez kierującego volkswagenem. Na miejscu pracowały służby, postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności i przyczyny wypadku.

Do tego tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek (30.09.2022) około godz. 18.00. Na drodze przy ulicy Sienkiewicza w Mielcu została potrącona piesza.

- Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 48-letni kierujący volkswagenem, jadąc w kierunku Chorzelowa, potrącił na przejściu dla pieszych 77-letnią kobietę. Poszkodowana z miejsca zdarzenia została zabrana przez załogę karetki pogotowia do mieleckiego szpitala - informuje policja.

Policjanci zbadali trzeźwość kierowcy volkswagena. Mężczyzna był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia mundurowi wykonali oględziny i zebrali materiał dowodowy, który służy do wyjaśnienia przyczyn i okoliczności wypadku. Niestety, ze szpitala nadeszły tragiczne wieści.

- Następnego dnia rano dyżurny policji został poinformowany o śmierci 77-letniej kobiety. Ciało zmarłej, decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych - podaje KPP Mielec.

Policjanci apelują o rozwagę:

- Obecne warunki pogodowe wymagają zarówno od kierowców jak i pieszych szczególnej uwagi. Kiedy pada deszcz, a widoczność jest ograniczona, nie trudno o zdarzenie. Wielu wypadków można by uniknąć, przestrzegając przepisów ruchu drogowego i dostosowując swoje umiejętności i prędkość do panujących warunków. Pamiętajmy, że prędkość dopuszczalna, po zmroku lub w czasie opadów deszczu, nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną, a piesi nawet będąc na pasach powinni zachować szczególną ostrożność oraz zasadę ograniczonego zaufania.

Agnieszka Mrozińska o swoim małżeństwie
Sonda
Braliście kiedyś udział w wypadku samochodowym?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki