Uczniowie pojechali na wycieczkę szkolną. Ukradli figurkę za 100 tys. zł

i

Autor: świętokrzyska policja Uczniowie pojechali na wycieczkę szkolną. Ukradli figurkę za 100 tys. zł

Kradzież cennej figurki

Uczniowie pojechali na wycieczkę szkolną. Ukradli figurkę za 100 tys. zł

2023-03-31 13:46

Tę wycieczkę zapamiętają na długo. Uczniowie z powiatu mieleckiego (Podkarpackie) wybrali się na wycieczkę szkolną do Kielc na targi. Okazało się, że podczas zwiedzania wystawy dwójka nastolatków dopuściła się kradzieży aluminiowej figurki konia z jednego ze stoisk! Jej wartość wyceniono na 100 000 złotych.

W kieleckim ośrodku wystawienniczym trwają wiosenne targi przemysłowe. Wybrali się na nie uczniowie z powiatu mieleckiego. Niestety, doszło do nieprzyjemnego incydentu. Na jednym ze stoisk doszło do kradzieży figurki konia, który był częścią aluminiowej statuetki, wykonanej przez jedną z firm, która bierze udział w targach. Wartość figurki jest ogromna, około 100 000 złotych, bo jak się okazuje to jedyna taka statuetka w Polsce, a jej wykonanie zajęło 3 miesiące.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Kielcach, do których trafiła sprawa, bardzo szybko ustalili, kto stoi za kradzieżą aluminiowego konia.

- Było to dwóch uczniów jednej ze szkół z powiatu mieleckiego w wieku 16 i 18 lat. Obaj przyjechali z klasą do Kielc, aby zwiedzić przemysłową wystawę. W związku z tym, że byli oni mieszkańcami powiatu mieleckiego, kieleccy policjanci, zwrócili się do mundurowych z tamtejszej jednostki o pomoc w ich zatrzymaniu. Jeszcze tego samego dnia stróże prawa zatrzymali obu nastolatków. W mieszkaniu starszego z nich policjanci znaleźli skradzioną figurkę, która wkrótce powróci do rąk właściciela - przekazują policjanci.

Zarówno 18-latek jak i jego młodszy kolega odpowiedzą za kradzież. W przypadku 16-latka sprawa swój finał znajdzie w sądzie rodzinnym. Starszy odpowie przed sądem jak dorosły. Za kradzież może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kradzież rozbójnicza w sklepie w Zabrzu
Sonda
Byłaś kiedyś świadkiem kradzieży?