Był poszukiwany za przestępstwo seksualne i kradzież. Wpadł na granicy w Korczowej

i

Autor: BIOSG Był poszukiwany za przestępstwo seksualne i kradzież. Wpadł na granicy w Korczowej

Granica

Był poszukiwany za przestępstwo seksualne i kradzież. Wpadł na granicy w Korczowej

2023-03-28 7:39

Zatrzymano 56-letniego Polaka, który był poszukiwany przez władze Holandii za przestępstwo seksualne i kradzież. Mężczyzna wpadł na przejściu granicznym w Korczowej, zatrzymali go fnkcjonariusze Straży Granicznej.

Był poszukiwany za przestępstwo seksualne i kradzież. Wpadł na granicy w Korczowej

Do zdarzenia doszło w środę 22 marca 2023. Wtedy do odprawy granicznej w przejściu w Korczowej zgłosił się 56-letni obywatel Polski. Okazało się, że władze Holandii wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

- W trakcie kontroli dokumentów na wyjazd z Polski, strażnicy graniczni ustalili, że dane podróżnego figurują w międzynarodowych bazach poszukiwawczych. Władze Holandii wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna jest podejrzany o przestępstwo seksualne oraz kradzież. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności - przekazuje BiOSG.

56-latek został tymczasowo aresztowany. O dalszym postępowaniu zadecyduje sąd.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali ponad 30 osób poszukiwanych przez krajowe oraz zagraniczne służby.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy  na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl

Kiermasz wielkanocny. Podkarpaccy twórcy pokazali cuda
Sonda
Czy straż graniczna powinna zarabiać więcej?