Korczowa. Pies Bruce ma nosa! Pomógł wykryć przemyt na przejściu granicznym

i

Autor: KAS Korczowa. Pies Bruce ma nosa! Pomógł wykryć przemyt na przejściu granicznym

Pies na medal

Korczowa. Pies Bruce ma nosa! Pomógł wykryć przemyt na przejściu granicznym

2022-10-01 12:24

Spaniel Bruce pomógł w wykryciu przemytu ukrytego w dwóch samochodach na przejściu granicznym w Korczowej. Dzięki jego pomocy funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt 745 paczek papierosów na polsko - ukraińskim przejściu granicznym.

Korczowa. Pies Bruce ma nosa! Pomógł wykryć przemyt na przejściu granicznym

O tym, jak nieoceniony bywa wyszkolony psi nos, przekonali się funkcjonariusze podkarpackiej KAS z Korczowej. Skierowali oni do szczegółowej kontroli dwa pojazdy wjeżdżające do Polski z Ukrainy. W kontroli pomagał im pies  Bruce - springer spaniel angielski wyszkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych. Dzięki jego pomocy funkcjonariusze dotarli do miejsc, w których ukryto nielegalny towar. W jednym z busów znaleźli 416 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, w drugim samochodzie 329 paczek. 

- W podłużnicach busa, kierowanego przez 23-letniego mężczyznę, znajdowało się 416 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy - podaje KAS - W kolejnym z pojazdów, 61- letni kierowca przewoził w nadkolach 329 paczek papierosów - czytamy w komunikacie.

Jak podaje KAS, nielegalny towar został zabezpieczony do dalszego postępowania, prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno - Skarbowy w Przemyślu. Kierowcy srogo zapłacą za nielegalny przemyt. Z informacji podanych przez KAS wynika, że  zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 7,5 tys. i 6 tys. złotych.

Lekarz Jacek Huk o śmiertelnym wypadku, który spowodowała w Rzeszowie
Sonda
Czy w Twoim domu kot lub pies to członkowie rodziny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE