Udało się zebrać ogromną kwotę! Malutka Pola dostanie lek na SMA

i

Autor: archiwum Udało się zebrać ogromną kwotę! Malutka Pola dostanie lek na SMA

Wspaniałe wieści

Udało się zebrać ogromną kwotę! Malutka Pola dostanie lek na SMA

2023-01-13 14:11

13 dzień stycznia 2023, który wypada w piątek mimo swojej złej sławy będzie najszczęśliwszym dniem dla rodziców malutkiej Poli Matuszek ze wsi Białoboki pod Przeworskiem. To właśnie w ten szczególny dzień udało się zebrać 9,5 mln zł na lek powstrzymujący SMA!

Malutka Pola urodziła się 5 stycznia 2022 roku, jako wyczekane i upragnione dziecko pani Kamili i pana Marcina. Po niespełna kilku miesiącach od urodzenia okazało się, że dziewczynka ma bardzo rzadką chorobę. Pola walczy z SMA ( z ang. spinal muscular atrophy), czyli rdzeniowy zanik mięśni. To bardzo ciężka choroba, w której z powodu wady genetycznej stopniowo obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za skurcze i rozkurcze mięśni.

Jedynym ratunkiem jest lek warty ok 9,5 mln zł, niestety w Polsce nierefundowany. Rodzina musiała sama zmierzyć się z trudem walki o swoje dziecko. W pomoc zaangażowały się setki dobrych ludzi, którzy bezinteresownie oddawali swoje rzeczy na licytacje, prowadzili zajęcia sportowe, festyny, oraz imprezy okolicznościowe. Powstał cały #teamPoli, który każdego dnia walczył o kolejne pieniądze, które wpadały na zrzutkę.

W piątek 13 stycznia udało się! Około godziny 13.30 na portalu siepomaga.pl zebrano 100% kwoty. Malutka Pola otrzyma najdroższy lek świata. Wszystko dzięki ludziom dobrej woli., którzy pomogli rodzicom w tej najtrudniejszej walce w ich życiu.

Udało się zebrać 9,5 mln dla Poli, która walczy z SMA
Sonda
Czy kiedykolwiek brałeś/aś udział w licytacjach charytatywnych?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki