Ukraińcy uciekają z Polski przed koronawirusem [ZDJĘCIA]

2020-03-20 23:22 BO
UKRAINCY
Autor: Facebook Fot. Jerzy Giec

Obywatele Ukrainy, którzy pracowali w Polsce, przez epidemię koronawirusa nie mogą tego robić i masowo wyjeżdżają z Polski. Gigantyczne kolejki na granicach przy wyjeździe z Polski. Nikt nie umie powiedzieć, kiedy wróci. Ukraińcy boją się zarazy i wolą ją przeczekać u siebie.

UKRAINCY
Autor: Facebook Fot. Jerzy Giec

Na Ukrainie odnotowano do tej pory tylko jeden przypadek zarażenia koronawirusem. Jednak stan służby zdrowia na Ukrainie znacząco różni się od naszego i bardzo odbiega od europejskiego. Należy przyjąć, że zakażeń może być dużo więcej, niż jedna kobieta z COVID-19, która wróciła z Polski. Ukraińcy boją się epidemii w Polsce, wielu z nich zostało bez pracy i wola wrócić do domów, bo jak argumentują ciężko im będzie utrzymać się w obcym kraju bez dochodów w tak trudnych czasach. Uciekają głównie młode osoby. Studenci i uczniowie, którzy nie mogą się uczyć, gdyż szkoły i uczelnie został zamknięte. Jak ogłosił Premier Mateusz Morawiecki, taki stan rzeczy potraw przynajmniej do świąt wielkanocnych

UKRAINCY
Autor: Facebook Fot. Jerzy Giec

Młodzi Ukraińcy szturmują przejścia graniczne. W piątek tłum obywateli Ukrainy czekał na stacji międzynarodowej w Przemyślu (woj. podkarpackie) na ul. Czarneckiego na pociąg, który jedzie na wschód. Podczas trasy celnicy przeprowadzają kontrolę graniczną.

 Młodzi Ukraińcy wsiadają do wagonów pełni obaw. Boją się nie tylko chińskiej zarazy, ale i tego czy  znów będą mogli przyjechać do Polski. Uczyć się tutaj i pracować, oraz przede wszystkim czy Ukraina poradzi sobie z koronawirusem.

 W piątek wieczorem w Polsce było potwierdzonych 425 przypadków koronawirusa. W tym pięć osób, które zmarły.

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

Masz podobny temat?

Napisz do autora tekstu:

podkarpacie@se.pl

Narodowa kwarantanna - puste ulice Tarnowa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.