W Bieszczadach pogoda dziś sprzyja turystom. Jest bezwietrznie i słonecznie [9.09.2021]

i

Autor: Pixabay.com W Bieszczadach pogoda dziś sprzyja turystom. Jest bezwietrznie i słonecznie [9.09.2021]

W Bieszczadach pogoda dziś sprzyja turystom. Jest bezwietrznie i słonecznie [9.09.2021]

2021-09-09 8:43

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim w czwartek, 9.09.2021 są bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. "Wszędzie jest słonecznie i bezwietrznie" – powiedział PAP ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jakub Dąbrowski.

Bieszczady wręcz zapraszają turystów piękną pogodą. Słońce zachęca do pieszych wędrówek. Pomimo wysokiej temperatury w dzień,  trzeba  pamiętać, że wieczory są bardzo chłodne, dlatego warto rozplanować wędrówkę i zabrać ze sobą ciepłe rzeczy. "Termometry w bieszczadzkich dolinach, m.in. w Cisnej i Ustrzykach Górnych, rano pokazywały od czterech do siedmiu stopni Celsjusza. W ciągu dnia temperatura powietrza będzie rosła" – zauważył Jakub Dąbrowski. Jak zaznaczył, "planując wycieczkę, trzeba jednak pamiętać, że mimo wysokiej temperatury w dzień, po zapadnięciu zmierzchu jest już chłodno". "Należy zabrać ze sobą m.in. odpowiednią odzież i kaloryczne jedzenie" – przypomniał.

Zobacz też: Pogoda na 9.08.2021. Termometry wskażą wysokie temperatury! Gdzie będzie najcieplej? Prognoza IMGW [9.09.2021]

Turyści powinni także pamiętać – dodał - że w związku z coraz krótszym dniem, wyjścia w góry powinno się rozpoczynać wcześniej. W ocenie Dąbrowskiego, pogoda sprzyja turystom. "Na szlakach obserwujemy trochę turystów. Znacznie więcej spodziewamy się w weekend" – mówił.

W Bydgoszczy jest nowa jadłodzielnia
Sonda
Często jeździsz w Bieszczady?