Przemyśl: W tym roku Boże Narodzenie zrobię na szydełku! Zobacz [WIDEO, GALERIA]

2020-11-19 15:47 Beata Olejarka

Kończy się bardzo trudny dla nas wszystkich rok i zarazem zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Pewnie będą trochę inne niż te, które znamy i za którymi tęsknimy. Jednak mieszkanka Przemyśla, Ewa Leśniak (57 l.) postanowiła nie rezygnować ze świątecznej atmosfery. Koronawirusa na grudniowe święta pokona szydełkiem! Już ma w swoim domu mnóstwo świątecznych ozdób i ciągle powstają kolejne. To będą wyszydełkowane święta.

Ewa Leśniak szydełkuje już od ponad czterech lat. Spod jej igły wyszedł cały zastęp żołnierzy. A to Legionista, a to Podhalańczyk, Żołnierz Wojska Ludowego czy Wojska Polskiego, Żołnierz Niemieckiej Marynarki i establishment postaci związanych ze służbami mundurowymi. Sanitariuszki powstańcze czy te z legionów. Generałowie i zwykli żołnierze. Każdy dopracowany w najdrobniejszym szczególe, z plecakami, menażkami, bronią i konkretnymi ozdobami i naszywkami na mundurach. Każdy w całości wykonany na szydełku. Z drucikiem wewnątrz lalki, aby postać była elastyczna.

W tym roku wyszydełkuję sobie święta

Każde święto czy ważna uroczystość jest uczczona przez przemyślankę szydełkową lalką lub ozdobą zrobioną właśnie na szydełku. Pasja kobiety przerodziła się w sposób na życie. Codziennie powstają nowe zabawki, wisiorki, ozdoby, breloczki, czy personalizowane lalki na zamówienie. Pasjonatka szydełkowania ma wielu odbiorców w USA, Europie Zachodniej i Dubaju.

W jej zbiorach jest mnóstwo ozdób oraz unikalnych przedmiotów użytkowych. Na święta zrobiła wielkanocne figury, zwierzęta wyszydełkowane z włóczki, koszyki, zabawki dla dzieci, kultowe postaci, jak Reksio, Tygrysek, Bolek i Lolek, żaba Monika, Sąsiedzi oraz praktyczne ozdoby na ściany, breloczki, rękawiczki, wachlarze, parasolki, ozdoby patriotyczne oraz przede wszystkim lalki i urocze misie na walentynki, dla niemowlaków, personalizowane maskotki… i można by tak wymieniać bez końca, a przemyślanka ciągle szuka nowych inspiracji, żeby szydełkować.

Nadchodzące Boże Narodzenie też jest bodźcem, by zrobić coś na szydełku. Prace świąteczne u Pani Ewy już w pełni! Na szydełku powstają  szopki, ozdoby choinkowe, mikołaje, anioły, skrzaty, bombki... Wszystko, czego dusza zapragnie. Szopka w bombce, pan w czerwonym kubraczku na pętelce czy anioł na stelażu? Wszystko wykonane z włóczki zapowiada nadchodzące Boże Narodzenie w najpiękniejszych kolorach!

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: podkarpacie@se.pl.