Walizka pełna mięsa! Przyleciał z USA z 14 kilogramami wałówki. Przecierali oczy ze zdumienia

i

Autor: KAS Walizka pełna mięsa! Przyleciał z USA z 14 kilogramami wałówki. Przecierali oczy ze zdumienia

Szok!

Walizka pełna mięsa! Przyleciał z USA z 14 kilogramami wałówki. Przecierali oczy ze zdumienia

2023-06-29 14:22

Na lotnisku w Jasionce ukarano mandatem pasażera, który przyleciał z USA, a w walizce miał nietypowe "pamiątki" bo... aż 14 kilogramów mięsa!

Z wakacyjnych wojaży lubimy przywozić pamiątki, takie jak magnesy, pocztówki, ale też prezenty w postaci alkoholi czy lokalnych wyrobów. Nie wszystko jednak i nie w każdej ilości możemy ze sobą zabrać. Jak informuje podkarpacka KAS, to co możemy przewozić przez granicę UE i w jakich ilościach jest ściśle uregulowane przepisami.

Na teren UE nie możemy przywozić żywności pochodzenia zwierzęcego: mięsa, wędlin, nabiału.

- Takie produkty mogą zawierać patogeny wywołujące choroby zakaźne u zwierząt, dlatego na granicy trzeba umieścić je w specjalnych pojemnikach. Wyjątkiem jest żywność dla niemowląt i produkty spożywcze używane ze względów zdrowotnych -przypomina KAS.

Zakaz ten złamał jeden z pasażerów przylatujących z USA do Polski. Podczas kontroli bagażu należącego do mężczyzny, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z Oddziału Celnego Port Lotniczy Rzeszów- Jasionka znaleźli ponad 14 kg produktów mięsnych! Pasażer ukarany został mandatem w wysokości 400 zł.

Express Biedrzyckiej - prof. Andrzej RYCHARD
Sonda
Czy leciałaś/eś kiedykolwiek samolotem?