Wiemy, kto zginął w tragicznym wypadku busa na A4. W mieście zostanie ogłoszona żałoba

i

Autor: Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie Wiemy, kto zginął w tragicznym wypadku busa na A4. W mieście zostanie ogłoszona żałoba

Tragiczna śmierć

Wiemy, kto zginął w tragicznym wypadku busa na A4. W mieście zostanie ogłoszona żałoba

Do dramatycznego wypadku doszło w piątek (22 września 2023) na podkarpackim odcinku autostrady A4. Bus marki Iveco zderzył się z samochodem osobowym BMW. Bilans wypadku jest tragiczny - nie żyją dwie osoby, kilkanaście zostało rannych.

Do wypadku doszło w piątek (22 września) około godz. 9.00 na autostradzie A4 między węzłami Rzeszów Zachód - Rzeszów Północ. Bus zderzył się z osobowym BMW.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący autobusem iveco, podczas zmiany pasa, zderzył się z BMW jadącym lewym pasem. W wyniku zderzenia autobus dachował zatrzymując się na barierach na pasie zieleni - informuje podkarpacka policja.

Jak przekazują mundurowi, autobusem podróżowało 15 osób. Dwoje pasażerów zginęło na miejscu, a pozostałych 12 pasażerów zostało rannych i trafiło do szpitali.

- Kierowcy obu pojazdów nie odnieśli poważniejszych obrażeń, została od nich pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i innych środków - podaje podkarpacka policja.

Żałoba w Dębicy

Jak udało się nam ustalić, bus, który dachował na autostradzie A4 podróżował ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębicy. Wszystkie osoby w busie miały między 30 a 50 lat. Ofiary śmiertelne to dwaj mężczyźni. Trzy osoby są w stanie ciężkim. Jedna z kobiet jest w tym momencie operowana. W Dębicy zostanie ogłoszona żałoba.

Nocny wypadek na autostradzie A4