dramat

Wypadek busa na autostradzie A4. Dwie osoby nie żyją, kilkunastu rannych

Dramatyczny wypadek na podkarpackim odcinku autostrady A4. W piątek (22 września 2023) rano doszło do zderzenia busa z samochodem osobowym. Jak podaje GDDKiA - dwie osoby nie żyją. Kilkanaście osób zostało rannych.

Aktualizacja, godz. 14:30

GDDKiA informuje, że na autostradzie A4 w miejscu wypadku nie ma już utrudnień. 

Aktualizacja, godz. 13:25

Jak doszło do tragicznego wypadku na autostradzie A4? Policjanci przekazali wstępne ustalenia. 

-  Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący autobusem iveco, podczas zmiany pasa, zderzył się z bmw jadącym lewym pasem. W wyniku zderzenia autobus dachował zatrzymując się na barierach na pasie zieleni. Autobusem podróżowało 15 osób. Dwoje pasażerów zginęło na miejscu, a pozostałych 12 pasażerów zostało rannych i trafiło do szpitali. Kierowcy obu pojazdów nie odnieśli poważniejszych obrażeń, została od nich pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i innych środków - podaje podkarpacka policja.

Na miejscu wciąż trwają utrudnienia - autostrada od węzła Rzeszów Zachód w kierunku Przemyśla jest całkowicie zablokowana. Samochody jadące od Krakowa w Ropczycach kierowane są na drogę krajową nr 94. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. 

Aktualizacja, godz. 12:20

W miejscu tragicznego wypadku na autostradzie A4 pracowali również strażacy. 

- 2 osoby zginęły, a 7 trafiło do szpitali w wyniku zderzenia pasażerskiego busa z samochodem osobowym - informuje Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie.

- Osoba podróżująca samochodem osobowym nie odniosła obrażeń. Busem podróżowało 15 osób. 2 podróżnych zginęło, 7 zostało zabranych do szpitali, a pozostali znajdują się pod opieką ratowników pogotowia ratunkowego. Jeden z rannych został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na miejsce zostało zadysponowanych 7 zastępów straży pożarnych z powiatu rzeszowskiego, grupa operacyjna Komenda Miejska PSP w Rzeszowie oraz grupa operacyjna KW PSP w Rzeszowie pod dowództwem zastępcy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Janusza Jabłońskiego - czytamy w komunikacie.

Aktualizacja, godz. 10:23

Jak przekazuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) - rannych zostało 15 osób. 

Wcześniej informowaliśmy:

Do wypadku doszło w piątek (22 września 2023) o godz. 9.00 na autostradzie A4 między węzłami Rzeszów Zachód - Rzeszów Północ. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) - doszło do zderzenia busa z samochodem osobowym.

Jak przekazuje KWP, na miejscu pracują służby, doszło do dachowania busa. Kilkanaście osób jest rannych.

Z informacji GDDKiA wynika, że zmarły dwie osoby, natomiast policja jak na razie nie informuje o śmiertelnych ofiarach.

Wypadek na autostradzie A4. Utrudnienia 22.09.2023

Na miejscu są utrudnienia w ruchu - zablokowana jest autostrada w kierunku Korczowej.

- Policja oraz patrol GDDKIA blokują Węzeł Rzeszów Zachód i kierują samochody na S19 w kierunku Rzeszowa - podaje GDDKiA.

Utrudnienia mogą potrwać nawet 4 godziny.

Nocny wypadek na autostradzie A4