Włamali się do rzeszowskiej firmy i ukradli laptop. Policjanci szybko ich znaleźli

2020-07-09 14:04 Beata Olejarka
WŁAMANIE
Autor: Materiały policyjne

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do siedziby jednej z rzeszowskich firm. Jeden z nich wyłamał okno, wszedł do wnętrza i ukradł laptop. Drugi w tym czasie stał na czatach. Obaj rzeszowianie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Do przestępstwa doszło w połowie czerwca. Nieznani wówczas sprawcy wyłamali okno w siedzibie firmy przy ulicy Kasprowicza w Rzeszowie. Z pomieszczeń ukradli laptop, którego wartość została oszacowana na około 2,5 tys. złotych.

Zawiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli ustalanie sprawców. Przesłuchali świadków, zabezpieczyli nagrania z monitoringów, na których mogli zostać zarejestrowani złodzieje. Funkcjonariusze operacyjni zbierali informacje mogące przyczynić się do ustalenia ich tożsamości.


Podsumowanie skutków powodzi na Podkarpaciu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Okazało się, że kamery monitoringu zarejestrowały moment włamania. Policjanci z wydziału kryminalnego wytypowali podejrzewanych mężczyzn. To mieszkańcy Rzeszowa w wieku 33 i 27 lat. We wtorek zostali zatrzymali.

Jak ustalili funkcjonariusze, 16 czerwca wieczorem, mężczyźni wspólnie pili alkohol w pobliżu dworca podmiejskiego. W pewnym momencie 27-latek wyważył okno i wszedł do pomieszczeń firmy, skąd ukradł laptop. W tym czasie starszy stał na czatach.

Ostatecznie, na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci z komisariatu w Śródmieściu przedstawili podejrzanym zarzut kradzieży z włamaniem dokonanej wspólnie i w porozumieniu. Mężczyźni przyznali się do winy. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Masz podobny temat?
Napisz do autora tekstu:

podkarpacie@se.pl