Nieostrożny kierowca utknął na przejeździe kolejowym. O krok od tragedii w Wierzawicach

2020-07-09 13:48 Beata Olejarka
PRZEJAZD KOLEJOWY
Autor: Materiały policyjne Bezmyślny kierowca wjechał na przejazd po opuszczeni szlabanów

O dużym szczęściu może mówić 54-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, który kierując osobowym nissanem, wjechał na strzeżony przejazd kolejowy, gdy zapory drogowe zaczęły się opuszczać. Pojazd wraz z kierującym utknął na torach. Na szczęście nadjeżdżający pociąg zdążył zatrzymać się przed samochodem.

Wczoraj tuż po godz. 17, dyżurny leżajskiej komendy otrzymał informację o samochodzie, który został zablokowany na strzeżonym przejeździe kolejowym w Wierzawicach. 54-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego zignorował opuszczające się zapory drogowe i wjechał osobowym nissanem na strzeżony przejazd kolejowy. Na szczęście maszynista zdążył zatrzymać pociąg przed samochodem.    

Przejazd ten jest zamykany zdalnie, co oznacza, że jest tam sygnalizacja świetlna i dźwiękowa wraz z zaporami drogowymi, nie ma natomiast dyżurującego dróżnika. Sygnalizacja ta była sprawna.

54-latek został ukarany mandatem, jego konto zasiliły także 4 punkty karne.

Kierowca MZA zatrzymany przez policję

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Policja apeluje o ostrożność  podczas przejeżdżania przez niestrzeżone, jak i strzeżone przejazdy kolejowe. Pamiętajmy również, że zabronione jest:

objeżdżanie opuszczonych zapór lub pół-zapór oraz wjeżdżanie na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;
wjeżdżanie na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;
wyprzedzanie pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;
omijanie pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

Masz podobny temat?

Napisz od autora tekstu:

podkarpacie@se.pl