Wstyd!, Okradacie dzieci, Willa+. Napisy na ścianie kościoła w Rzeszowie

i

Autor: AP/ Super Express "Wstyd!", "Okradacie dzieci", "Willa+". Napisy na ścianie kościoła w Rzeszowie

Szok w Rzeszowie

"Wstyd!", "Okradacie dzieci", "Willa+". Napisy na ścianie kościoła w Rzeszowie

2023-02-06 10:16

Na ścianie nowo wybudowanego kościoła w parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie pojawiły się napisy: "Willa+"; "Okradacie dzieci"; "srebrniki Czarnka"; "Wstyd!". To pokłosie afery "Willa Plus".

Kościół parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie, który znajduje się na ul. Solidarności w Rzeszowie (osiedle Architektów), od 2016 roku jest w trakcie budowy. Teraz ściany kościoła zostały pokryte napisami: : "Willa+"; "Okradacie dzieci"; "Srebrniki Czarnka"; "Wstyd!".

Chodzi o aferę, która wyszła na jaw kilka dni temu - informowano wtedy o konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, w ramach którego fundacje związane z ludźmi PiS otrzymały zawrotne dotacje, sięgające nawet 5 mln zł. Jedna z fundacji otrzymała taką właśnie kwotę na zakup willi na warszawskim Mokotowie. Ogółem rozdano 40 mln zł na 42 organizacje.

Konferencję w sprawie afery zorganizowały przed gmachem MEiN posłanki Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Lubnauer i Krystyna Szumilas. W radiu TOK FM Krystyna Szumilas mówiła o "bardzo dziwnej" fundacji - czyli fundacji "Solidarni" im. ks. Popiełuszki. Fundacja powstała powstała 20 września 2022 roku (trzy dni przed zakończeniem konkursu). Mimo to, otrzymała dotację 500 tys. złotych.

Jak wynika z dokumentów 500 tys. zł zostało przeznaczone na docieplenie kościoła związanego z fundacją "Solidarni" - czyli wspomnianej wcześniej świątyni znajdującego się na osiedlu Architektów w Rzeszowie.

- Ten kościół jest budowany w tej chwili. Fundacja wynajmuje w tym kościele 800-metrowe podziemie. Jedynym uzasadnieniem działalności edukacyjnej jest to, że w 2018 roku były tam zajęcia dla dzieci i młodzieży, prowadzone nie wiem przez kogo, ale przez kogoś związanego z tą fundacją - wyjaśniła Krystyna Szumilas na łamach radia TOK FM i zacytowała fragment wniosku: "Podjęte działania mają ogromne znaczenie dla odpowiedniego przygotowania i użytkowania pomieszczeń służących Centrum Edukacji Międzypokoleniowej w Rzeszowie".

"Wstyd!", "Okradacie dzieci", "Willa+". Napisy na ścianie kościoła
Sonda
Czy chodzisz do kościoła co niedzielę?

Dlaczego Polacy masowo odchodzą od Kościoła?

Powody mogą zaskakiwać. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.