Maciej Masłowski

i

Autor: Wikipedia / Pixabay.com

Wybory na prezydenta Rzeszowa. Masłowski poparł kandydaturę Warchoła na prezydenta miasta

2021-04-12 14:49

Z ubiegania się w przedterminowych wyborach o stanowisko prezydenta Rzeszowa zrezygnował były poseł Kukiz'15, Maciej Masłowski. Masłowski w poniedziałek poparł kandydaturę wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła na tę funkcję.Wystąpili na wspólnej konferencji prasowej. "- My chcemy jako drużyna, i ta drużyna się powiększa, budować Rzeszów" - mówił były poseł Kukiz’15.

Wybory w Rzeszowie. Masłowski poparł kandydaturę Warchoła

Obaj wystąpili na wspólnej konferencji prasowej. Masłowski podkreślił, że od wielu tygodni wielokrotnie rozmawiał z kandydatami na prezydenta miasta. "Miałem swoje postulaty. To są filary, na których powinniśmy budować przyszłość. W tych rozmowach z Marcinem Warchołem mieliśmy wiele punktów wspólnych" – zaznaczył. Jego zdaniem, Warchoł ma "największe szanse na zdobycie prezydentury Rzeszowa". "Porozumieliśmy się w kwestiach programowych. Jestem przekonany, że te postulaty będą realizowane jeżeli Marcin Warchoł zostanie prezydentem" – podkreślił Masłowski. Jak dodał, "nie popiera kandydata", ale idzie z nim razem w "jednej drużynie".

- My chcemy jako drużyna, i ta drużyna się powiększa, budować Rzeszów. Kontynuować dzieło pana prezydenta Tadeusza Ferenca z uwzględnieniem młodzieńczego, innowacyjnego spojrzenia. Będziemy starali się razem budować Rzeszów jeszcze większym – mówił były poseł Kukiz’15.

Jak podaje PAP, Warchoł podziękował Masłowskiemu za poparcie. "Maćku ufam, że jesteśmy w stanie zrobić wiele dobrego dla mieszkańców. Dzisiejsze spotkanie jest tego dowodem" – podkreślił wiceszef MS. Dodał, że z Masłowskim łączy ich "dobry kierunek przyjęty przez prezydenta Ferenca". "To były wspaniałe dwie dekady, które odmieniły nasze miasto" – powiedział Warchoł. Dotychczasowy prezydent Rzeszowa Ferenc zrezygnował z urzędu 10 lutego br. Zgodnie z rozporządzeniem premiera wybory odbędą się 9 maja. Wśród osób, które zgłosiły chęć kandydowania są m.in. wojewoda podkarpacki, popierana przez Prawo i Sprawiedliwość Ewa Leniart, poseł Konfederacji Grzegorz Braun, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek, którego popierają m.in. PO, Lewica i PSL.

Super Raport 12.04 (Goście: Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania, PO oraz dr Tomasz Karauda - lekarz) Sedno Sprawy: Michał Woś
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE